Mój ubiór

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Dabrus
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:05
Miejscowość: Szczecin, Myślibórz
Lokalizacja: Szczecin, Myślibórz

Re: Mój ubiór

Post autor: Dabrus »

A co w ogóle myślicie o kombinezonie Tschul 727? Mój znajomy w nim jeździ, bardzo sobie chwali (ale on na ścigaczu pomyka). Na forach całkiem niezłe opinie są o nim, ale czy na nakeda będzie OK? Szczerze to jest on również (między innymi) w moich planach, ale motocykla zmieniać nie zamierzam. A na ER-5 to bardziej tekstyl....czy nie?;) A to ten cały Tschul 727: http://www.mm-tech.pl/58-190-thickbox/t ... bieski.jpg

EDIT: jest też wersja bez garba, co chyba będzie rozsądniejsze na nakeda;) Ale dwuczęściowy kombiak jest moim zdaniem przede wszystkim bezpieczniejszy, dlatego się nad nim zastanawiam:)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mój ubiór

Post autor: bartoszto »

Ja właśnie nie wiem czy jeżdżenie w takim stroju turystykiem nawet w dłuższe trasy to jakieś motocyklowe faux pas?
Wyznaję zasadę, że ma być bezpiecznie i komfortowo. Garb faktycznie kojarzy się z typowymi przecinakami ale sam na przykład wolałbym kurtkę wymienić na coś w tym stylu - szczególnie do śmigania po mieście.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Mój ubiór

Post autor: Kamyk »

Ja po za tym ze mam kurtke i spodnie tekstylne, chce zakupic komplet kurtka skorzana i spodnie jeansowe z ochraniaczami. Sadze, ze to najlepsze na miasto.
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Mój ubiór

Post autor: Criss »

witam, ja także mam spodnie i kurtkę tekstylne , jak dla mnie bardzo wygodne...
Awatar użytkownika
jaceksc
Motorowerzysta
Posty: 50
Rejestracja: 17 sty 2011, 00:08
Lokalizacja: szczecin

Re: Mój ubiór

Post autor: jaceksc »

Ja latam w kombinezonie tekstylnym dwuczęściowym. Dodatkowo na chłodniejsze dni bielizna termoaktywna gatty, oczywiście kominara
buty najtańsze od probikera i generalnie z chęcią bym kupił coś lepszego ale wiadomo, kasa
Na upały zbroja adrenaline, ochraniacze na kolana i duuuży t shirt :)
Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Mój ubiór

Post autor: Sprinter »

Ja również kurtka + spodniej tekstylne OZONE. Do tego kask NITRO i teraz jestem na etapie zakupu nowych rękawic. Póki co wydałem 1100zł nie licząc butów (wysokie nowe policyjne-spełniają swoją rolę :) )
Awatar użytkownika
alfredo
Motorowerzysta
Posty: 53
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:47
Miejscowość: Olkusz
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Re: Mój ubiór

Post autor: alfredo »

@Sprinter jaki model masz spodni OZONA? No i ogólnie napisz jak wrażenia z użytkowania, bo ja właśnie jestem w trakcie kompletowania swojego małego zestawu na wiosnę. Kurtkę już zakupiłem OZONE SOLO, buty DARTH, tylko mam jeszcze dylemat co do spodni.
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Mój ubiór

Post autor: Criss »

Także mam kurtkę + spodnie tekstylne RST (które zdały pierwszy egzamin gdy wjechałem niczego nieświadomy z b.małą prędkością w dość dużą kałuże... a raczej podmytą drogę i jedynie w butach no name miałem dość mokro:D). Do tego niedawno zakupiony kask HJC CS-R1... Dopiero co kompletuję strój przed pierwszym pełnym sezonem więc myślę że jak na początek starczy:) Właśnie zastanawiam się nad wyborem jakiś rękawic wiec przy okazji że już się rozpisałem może pomożecie:) http://moto.allegro.pl/rekawice-adrenal ... 20702.html lub http://moto.allegro.pl/rekawice-devil-c ... 17166.html co o nich sądzicie?
Pozdrawiam
shadow
Motorowerzysta
Posty: 92
Rejestracja: 19 wrz 2010, 19:49
Miejscowość: Ryczów Kolonia
Numer GG: 2935736
Lokalizacja: Kolonia Ryczów

Re: Mój ubiór

Post autor: shadow »

Ja kupiłem sobie bardzo podobne do tych Adrenaline (właściwie wyglądają tak samo) i jestem zadowolony. Znaczy tyle o ile mogę powiedzieć, bo kupiłem je sobie na gwiazdkę :P i na razie zrobiłem 20 km w nich, ale nawet na taki chłód sprawowały się bardzo dobrze. Nie polecałbym Ci brać tych drugich, bo są krótkie, a warto zapłacić parę złoty więcej żeby mieć lepszy komfort jazdy.

Kask też mam ten sam, ale kupiłem zaraz po kupnie moto więc mogę powiedzieć ,że jest świetny ;P
Moja piękna:
http://bikepics.com/members/shadow493/02er5/
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Mój ubiór

Post autor: Criss »

heh , no dzięki, myśle że jak sie troche pogoda poprawi to się tam przejadę po te rękawice:) i przy okazji kupie tankbaga oxforda:)
ODPOWIEDZ