Mój ubiór

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: Mój ubiór

Post autor: maciekix »

Heja, też chce sie podzielić informacjami o stroju.
Kask uvex carbon - jest bardzo lekki ,nie pamietam dokładnie ale wazy maks 1kg, w ogóle go nie czuc na głowie,wychaczylem na allegro. jest lekki,wytrzymały,dośc cichy jesli nie masz tuningowego tumika z wyjetym db kilerem;-)
Buty kupiłem chyba najlepsze na rynku (sidi vertigo) jest wyzszy model sidi vertigo corsa ale ten to typowy model na scigacza
Buty według mnie najlepsze na naked bike, super wykonanie(made in italy) wygląd jeszcze lepszy, możliwość drobnej regulacji zapiecia,zabezpieczenie kostki przed skręceniem i wiele innych systemów ktorych nie pamietam, maja wywietrzniki-jezdzilem w nich w kazda pogode (trasy nawet po 150 km w deszczu) i w połaczeniu ze spodniami dawały rade, w lecie sie nie pociłem bardzo dzieki wywietrznikom, nota bene mozna je zamknąc jak pada. Super buty-skladalem na nie rok ale sie opłacało. Przymierzałem tez buty alpinestara smx 5 ale te lezały na moich nogach jak gumiaki, noga była w nich luźna. Stanowczo nie warte tej ceny! Jesli komus nie chce sie skladać cały rok na buty to 2 kolegów ma buty raytek(wysokie) i sobie je chwalą (cena przystępna bo około 430zł)
Rękawice buse-mam 2 pary.Jedne z wywietrznikami na upały choć robiłem w nich 150 km w zmiennej pogodzie (łacznie z deszczem i praktycznie mi nie przemakały) te drugie sa scricte na zimno i sie w 100 % SPRAWDZAJA W TEJ POGODZIE, NA LATO SIE NIE NADAJA BO OD RAZU SIE RECE POCĄ. Dobre wykończenie,dobre materiały i przystępna cena-dostalem rabat nawet takze te na lato kosztowaly 180zł a tamte drugie cos kolo 230-250zł Dziewczyna ma kurtke buse i też nie narzeka-podpinka,protektory,dobre wykończenie- moge polecic tą firmę bo jest bardzo dobra w moim odczuciu, cena -średnia półka co jest bardzo korzystne biorąć uwagę standard ich rzeczy
Kurtka alpinestars T rc1 (najwyzszy model tekstylnej z tej firmy) co mogę o niej powiedzieć-jesli masz kasę to sobie taka spraw;-) jest genialna, standard wykonczenia,protektory na łokciach,barkach, z przodu i z tyłu protektory pianki-zawsze cos poza tym mozna tam wstawic gumowe bo jest miejsce(projektant specjalnie tak zaprojektował tą kurtkę-można tam nawet garba wstawić) jeździłem w niej gdy było zimno i deszczowo(nie przemokła,było mi w niej ciepło nawet przy prędkościach około 140-160) w lecie nie bylo mi w niej gorąco,wystarczło odpiąć podpinkę;-)
JEST PO PROTU SUPER!!!
zakupilem tez sobie bielizne termoaktywną, stopniowo uzbierałem wszystko(koszulke,bluze,rajtki,skarpety) czesc kupiłem z mysla o nartach bo ta bielizna sprawdza sie tu i tu;-)
Spodnie mam alpinestarsa ale nie wiem jaki model- plusy to bardzo dobry standard wykonczenia, dobry materiał,nie przemakają raczej, maja duzo kieszeni(w tym na rzepy) co ułatwia zycie,protektory anrtyuderzeniowe.w lecie raczej sie w nich nie poce, no chyba ze w nich duzo chodze lub stoje w słoncu przez jakis czas.
minusem moze byc to te protektory troche latają,ale tego problemu mozna sie łatwo pozbyć, wystarczy zaniesc do krawca
Kominiarke tez mam i bardzo siesprawdza, w takie dni jak dzisiaj nie wieje tak bardzo po szyi a w lecie wchłania pot i kask nie śmierdzi;-) to chyba tyle.
A i kawasaki er 5 kupione z zarobionej kasy w anglii(praca sezonowa na malinach;-) bardzo dobry motorek hehe.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Mój ubiór

Post autor: bellic »

Ja na razie kompletuje ubiór:) Ale od paru latek (jeszcze na skuterze) jeździłem i jestem w posiadaniu kasku Airoh TR1. Bardzo fajny, porządny i oryginalny kask:)
maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: Mój ubiór

Post autor: maciekix »

Według mnie to nie jest porządny kask-bo nie jest integralny:-) w razie zderzenia blenda obetnie ci nos a szczęka odpadnie.
Ps. Zmień na integrala;-)
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Mój ubiór

Post autor: OloK »

Orzech tylko i wylacznie na komara xD
tutaj sie nie oszczedza :P
wedlug badan szczeka uszkadza sie podczas wypadku w 35%, szyba 10%, to juz tobie zostawiam sprawe kasku :)
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Mój ubiór

Post autor: Kamyk »

Tylko Integral :)

Wiadomo firmowy to dobrze, ale szczeka musi byc dobrze chroniona :)

Taka moja opinia.
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
wwitek123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 322
Rejestracja: 30 paź 2010, 08:33
Imię: Wojtek
Miejscowość: Kraśnik
Plecak: Nie potrzebuje obciążenia
Garnek: Nolan N86 N-COM
Numer GG: 8024325
Motocykl: Yamaha TDM 900 '02
Kontakt:

Re: Mój ubiór

Post autor: wwitek123 »

Kurtka-Modeka T-5
Spodnie-Adrenaline Block
Kask- HJC
Buty-Probiker Traveler
Rękawice-Shima
Pas-Crivit
Kominiarka-Jakaś z membraną
Miej wyjebane, a będzie Ci dane.
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Mój ubiór

Post autor: OloK »

Ja ciagle poluje na kask szczekowy ktory bedzie na mnie pasowac xD
szczekowca daje ostatnia szanse na motobajzlu we wrocku, jak tam nic nie znajde to zaczne szukac integrala :P
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Mój ubiór

Post autor: bellic »

maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: Mój ubiór

Post autor: maciekix »

Przy wyborze kurtki najpierw zastanów się gdzie będziesz najwięcej jeździł-miasto czy trasa, ta kurtka jest ewidentnie do turystyki.( w lecie będzie ci gorąco w mieście)Jeśli będziesz jeździł głownie po mieście to bierz jakąś krótszą, ta kurtka jest ok ale teraz będą przeceny i w tej cenie można wyrwać lepszą. Poza tym ta kurtka nie chroni w żaden sposób klatki piersiowej a to jest spory minus, jest jeszcze coś-jest cała czarna. Kupuje się kurtki kolorowe-nie mam na myśli stylu papugi;-) ale dobrze by było żeby kurtka miała jakieś kolorowe wstawki, jeśli znajdziesz z dodatkowymi wstawkami odblaskowymi to tym lepiej- będzie cię lepiej widać;-) Na allegro jest mnóstwo okazji, nie kupuj pierwszej lepszej tylko szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj;-)
tu masz okazję-500zł, kurtka 3 miesięczna jak nowa- patrz na wygląd-ma różne wstawki-ja mam taką i kurtka jest 1 klasa, oczywiście to tylko przykład. To jest kurtka na miasto ale na trasie jest lepsza niż nie jedna turystyczna;-)jakbyś negocjował to gość pewnie by ci jeszcze spuścił;-)
http://moto.allegro.pl/alpinestars-trc- ... 12366.html
a tu masz całą czarną jakbyś się uparł
http://moto.allegro.pl/kurtka-alpinesta ... 37954.html
a tu masz arlen ness- nie wiem jak tam z twoim rozmiarem ale wstawiam żebyś zobaczył że w tej cenie mozna dostać już teraz kurtki o klasę lepsze niż ta twoja;-)
http://moto.allegro.pl/kurtka-motocyklo ... 87298.html
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Mój ubiór

Post autor: bellic »

Dzięki za propozycje;) Niestety ja szukam jak najprostszej kurtki z wyglądu i która będzie najmniej wyglądała na motocyklową. Niby większość czasu jeżdżę w mieście ale do miasta dojeżdżam więc sam nie wiem co do długości. Ale wydaje mi się też że krótkie kurtki kończą się ledwo w miejscu gdzie się zaczynają spodnie a to mi nie pasi;P
Jeszcze się zastanowię i porozglądam w mieście za promocjami i przede wszystkim po przymierzam:)

Dzięki za odpowiedź;)
ODPOWIEDZ