Mój ubiór

Kurtka, spodnie, rękawiczki, bielizna - tutaj wszystkiego się dowiesz

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Mój ubiór

Post autor: Kamil_HP »

Cztery dni wolnego, więc można się popisać na forum :D . Może komuś pomoże opis mojego stroju w podjęciu słusznej decyzji zakupowej.

Kask - LS2 Combat kupiony wcześniej na motorower 50, na którym się sprawdzał idealnie. Jednak teraz się trochę wygniótł w środku i zrobił się luźnawy. Według mnie jest głośny, bez kominiarki jeszcze gorzej - może być to wina tego, że mógłbym chyba mieć rozmiar S zamiast M. Teraz już wiem, żeby następny kask kupić ciaśniejszy. W przyszłym sezonie planuję zakupić coś lepszego.

Kurtka - Ozone Tech jest ciekawym połączeniem skóry i texa. Wizualnie mi się bardzo podoba. Posiada jedynie podpinkę bez membrany. Wadą w chłodne dni jest dość głębokie wycięcie pod szyją (niczym w sportowych kombikach) co powoduje, że chłodne powietrze dostaje się w okolice szyi. Zaś latem wycięcie jest na plus i w połączeniu z dwoma wywietrznikami na plecach pozwala na użytkowanie w naprawdę wysokich temperaturach.

Spodnie - Ozone Cargo ich ciekawostką są kieszenie jak w bojówkach. Bardzo ciepłe nawet bez podpinki, brak wywietrzników. Posiadają krótki zamek do spięcia z kurtką.

Buty - Raytek krótkie kupione w sumie przypadkiem bo jako jedyne dobrze leżały i dały się w ogóle założyć. Bardzo wygodne do chodzenia, w niewielki deszcze nie przemakają, latem da się jeździć bez ryzyka ugotowania stopy, dają naprawdę dobrze czucie motocykla. Minusem jest kiepska ochrona - brak twardych ochraniaczy. Ogólnie fajne buty na miasto i cieplejsze dni.
Ostatnio skuszony wyprzedażą (299zł) zakupiłem buty Ozone Darth - coby było też do kompletu 8-). Model identyczny z HELD Merlin, różnica polega na tym, że Ozone nie są zmiękczane i trzeba je rozchodzić. Wyglądają bardzo fajnie, pełny zestaw ochraniaczy, nie przemakają nawet w duży deszcz, w porównaniu z krótkimi butami dużo większy komfort termiczny podczas jesiennych przejażdżek (latem nie testowane). Dla mnie wymagają przyzwyczajenia przy zmianie biegów - musiałem trochę przejechać, aby się od nowa nauczyć. Jeśli bym miał zapłacić za nie więcej to bym wybrał HELDy.

Rękawice - Black Rider wyczajone na allegro za 79zł, b. dobry stosunek jakość/cena. Nadają się do +10 stopni, poniżej łapy marzną niemiłosiernie. Wygodne, choć trochę czuć szwy w palcach. Obecnie najsłabsze ogniwo w moim stroju na chłodek.

Kominiarka - Brubeck dość cienka, ale znacząco poprawia komfort termiczno-akustyczny. Polecam

Bielizna - koszulka kupiona w Lidlu - REWELACJA, dla mnie ideał. Kalesonki nie są mi chwilowo potrzebne ze względu na bardzo ciepłe spodnie.

Ochraniacze kolan - Adrenaline mocowane na dwa paski jedynie do łydki. Używał ich mój plecak jak i ja latem. Ze względu na brak zawiasu nadają się pod spodnie. Ja osobiście zakładałem na zwykłe spodnie i wtedy nie trzepoczą na wietrze jak flaga. Cieplej w kolanka. Minusem jest to, że odstają przy mocniej ugiętych kolanach.
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Malunek
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 08 paź 2011, 16:13
Imię: Lena
Miejscowość: Grudziądz
Garnek: Nuvo Foul Plugs
Numer GG: 10053303

Re: Mój ubiór

Post autor: Malunek »

Witam,
Mam okazję kupić kurtkę i spodnie firmy SECA. Użytkuje ktoś z Was może cokolwiek z tej firmy? Będę wdzięczna za opinie:)

Na razie zdecydowałam się na kask:
http://allegro.pl/kask-nuvo-sp2r-road-f ... 46647.html

Druga sprawa to buty, przymierzałam takie do kostki:
http://allegro.pl/krotkie-buty-motocykl ... 41994.html
Zastanawiam się jednak, czy jakieś za kostkę nie będą lepsze z uwagi na to, że Kawą mam zamiar jeździć do pracy-25 km, no i czasami gdzieś dalej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Mój ubiór

Post autor: Greku_ »

kazde dlugie buty beda lepsze od tych do kostki
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Mój ubiór

Post autor: DeFi »

Szczerze to ja też się zastanawiam nad tymi butami. Z długimi mam problem, bo mam dość "rozbudowaną" łydkę i ciężko zapiąć zamek :)

Malunek, te buty są ZA kostkę :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Mój ubiór

Post autor: Kamyk »

W takim razie DeFi polecam Daytony, ktore mozna dostosowac do rozmiaru lydki.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Malunek
Rowerzysta
Posty: 29
Rejestracja: 08 paź 2011, 16:13
Imię: Lena
Miejscowość: Grudziądz
Garnek: Nuvo Foul Plugs
Numer GG: 10053303

Re: Mój ubiór

Post autor: Malunek »

no może i są za kostkę;P ale nie na tyle ZA...w każdym razie chodziło mi o to, że nie są dłuższe jak takie, chroniące łydkę dodatkowo:
http://allegro.pl/adrenaline-crx-buty-r ... 98280.html
:D
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Mój ubiór

Post autor: Kamil_HP »

Krótkie są lepsze do chodzenia po zejściu z motocykla jeśli np. w pracy ich nie zmieniasz, a i latem się w nich nie gotujesz. Minusy uwidaczniają się przy ulewnym deszczu i gdy jest chłodno.
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Mój ubiór

Post autor: Greku_ »

te crxy to normalne dlugie buty.
Awatar użytkownika
Barthezzz87
Motorowerzysta
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2010, 12:02
Imię: Bartek
Miejscowość: Ciechanów
Garnek: HJC ZF-10
Numer GG: 9096355
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Mój ubiór

Post autor: Barthezzz87 »

Dodam i ja coś od siebie po długiej nieobecności :D Co do butów to ja posiadam Adrenaline ale SBR(długie) wygląd prawie podobny, też miałem dylemat czy wybrać Adrenaliny te krótkie do kostki czy ty dłuższe za, ale jednak wybrałem dłuższe.Buty sa OK, w miare fajnie wyglądają, tylko mi się trochę ciężko suwak sasówa po włożeniu nogi :lol: myślę że się rozrobi i będzie OK albo nie.

Kurtkę i spodnie posiadam firmy RST: Kurtka RST Motopilot a Spodnie RST Ventilator II (Tekstyl)
Kask: HJC ZF-10 Karlie(białe malowanie)
Buty: Adrenaline SBR-220
Rękawiczki mam takie z macanki ale planuję kupić RST
Łącznie za cały zestaw zapłaciłem ok.1900zł
Jest Barthezzz jest impreza :)
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Mój ubiór

Post autor: Greku_ »

Kurtka: Metro Leather Classic- kurtka kosztowala grosze a okazala sie porzadniejsza niz kurtki ktore kosztuja 2x tyle.
Buty: Metro Racing, troche w nich cieplo, ale tak to daja rade
Spodnie: 4biker, tekstylne, moro
Rekawice: 4biker skorzane, idealne na cieple dni
Kask: LS2 single mono, swietny kask za male pieniadze, co najlepsze osiagnal 4 gwiazdki w testach sharpa. Troche jednak glodny przy wyzszych predkosciach
ODPOWIEDZ