Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
pawwel
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:26
Imię: Pawel
Miejscowość: Warszawa/Raszyn

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: pawwel »

Z tym 1400zł to nie przesadzaj, z tego co się zorientowałem w sezonie kosztował około 1000zł. Tak, czy inaczej przymierzałem dzisiaj Soumy, sharka rsi, jakieś AGV i Suomy podpasowało mi najbardziej (i to pomijając zupełnie cenę). Tak więc jestem już zdecydowany :)

Dzięki wszystkim za pomoc :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: KELGAR »

cybek pisze:Szczerze to trochę dziwne mi się to wydaje. Promocja z 1400 do 500zł? Coś mi się stanowczo za duża ta zniżka wydaje.
Czasami jest tak, ze to tylko chwyt marketingowy i ten przedmiot nigdy tyle nie kosztowal, ale 2 minuty szperania w internecie i wszystko robi sie jasne :)
Często tez takie wyprzedaże sie zdążają, np ostatnie modele s tej serii i trzeba sie tego pozbyc z magazynow, bo nowy model bedzie kosztowal dokladnie tyle samo, albo 100 zl wiecej, a wiadomo ze większość weźmie za ta cenę nowszy ;P
Awatar użytkownika
Dani66
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:29
Imię: Daniel
Miejscowość: RSA
Garnek: Suomy Apex

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: Dani66 »

Wiem ile kosztował w sezonie, bo go mam i nie wiem gdzie za 1000zł znalazłeś, bo kosztował dokladnie 1300-1370zł w większości sklepów i sieci w Polsce. Nie kupiłem w pierwszym lepszym miejscu tylko szukałem w internecie i w sklepach z tym, że to jest nowość z roku 2011 więc mało było możliwości zasięgnięcia opinii. Pomijam oczywiście allegro i sklepy wysyłkowe, które w większości nie oferują odbioru osobistego - z wiadomych zapewne względów.
Poza tym w podobnej cenie kosztuje Shoei XR-1100, a że to sprawdzony kask to kto chce tyle wydać wybiera Shoei, Suomy kupuje dużo mniej ludzi stąd zostalo na magazynie mnóstwo kasków więc wyprzedają, bo po nowym roku na pewno wejdą nowe malowania i kask na pewno będzie się lepiej sprzedawał, zwłaszcza dlatego, że dużo osób słusznie go chwali. Suomy Apex jak pisałem wszedł do sprzedaży dopiero w tym roku i sam miałem problemy z zasięgnięciem opinii więc tylko przymiarki wchodziły w grę i to czy mi kask się spodoba, a że nienawidzę zasady "być jak wszyscy" więc wybrałem nie Shoei a Suomy. I nie żałuję absolutnie - po całym sezonie, blisko 10000km, jazda w deszczu i w słońcu, w upalne i niemal mroźne dni nadal uważam, że to świetny kask i po całym sezonie wygląda tak samo jak wtedy kiedy go pierwszy raz wyciągnąłem z pudełka. Na pewno jest to zakup na kilka dobrych sezonów.
Co do wypowiedzi pawwel skąd w listopadzie widziałeś i mogłeś sprawdzić ceny ze środka sezonu jak teraz wszyscy obniżyli ceny po sezonie na ok. 1000-1200zł (pomijając IM) w zależności od malowania.
Polecam Suomy Apex i pozdrawiam
Awatar użytkownika
pawwel
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:26
Imię: Pawel
Miejscowość: Warszawa/Raszyn

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: pawwel »

Wiesz, specjalnie nie zagłębiałem się w ceny ze środka sezony, w którymś sklepie bodajże widziałem cenę koło 700zł w przecenie z około 1000zł i założyłem, że tyle mniej więcej kosztował ;) Nie ma co się licytować czy kosztował 1400zł, czy 1000zł ;)

Tak, czy inaczej, wielki dzięki za info o tym kasku, sam bym nawet pewnie nie zwrócił na niego uwagi.

Dzisiaj odebrałem go z intermotors, i przejechałem w nim ~200km, kilka spostrzeżeń na szybko:
+ bardzo lekki
+skorupa zewnętrzna wydaje się stosunkowo mała (nie wiem, czy to zasługa trzech rozmiarów skorup, czy po prostu takich a nie innych proporcji kasku)
+nie uciska w uszy (kwestia indywidualna, w przypadku sporej liczby kasków czuję mniejszy lub większy ucisk w uszy)
+Osłony na mocowanie szyby wyglądają bardzo fajnie
+ogólnie kask wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach

-spodziewałem się ,że będzie trochę cichszy, ale tragedii nie ma ;)
ODPOWIEDZ