LS2 co sądzicie o trwałości?

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

marcin_92
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2013, 17:05
Imię: Marcin
Miejscowość: Kraków
Garnek: HJC IS-17
Kontakt:

Re: LS2 co sądzicie o trwałości?

Post autor: marcin_92 »

Miłosz pisze:Ponoć kask ma się rozpadać i przenosić w ten sposób energię z szyi i głowy, więc sam nie wiem co myśleć.
Za absorpcję energii odpowiada głównie tworzywo wewnątrz kasku a nie skorupa. Myślę że fajnie byłoby spojrzeć na wynik testów SHARP:)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: LS2 co sądzicie o trwałości?

Post autor: radziorek15 »

Niestety testy sharp nie są wiarygodne, ponieważ testy są robione w konkretnych punktach pomiarowych (czoło, tył głowy, boki nad uszami oraz szczęka jeśli kask jest w nią wyposażony) i tylko z jednorazowym uderzeniem, przez co firmy produkujące tańsze kaski montują wzmocnienia w tych punktach, stąd taki kask ma lepsze wyniki w sharp. Natomiast bardziej wiarygodne są amerykańskie testy snell, gdzie pomiarów dokonuje się w różnych punktach skorupy i prowadzi się testy wielokrotnego uderzenia i tam już wyniki się znacznie różnią ;) Co do LS2 to miałem kask tej firmy i raczej nie mam dobrej opini: nieszczelność wizjera i wlotów powietrza to tylko pikuś, słabej jakości materiały w środku i do tego duża masa kasku co zwiększa niebezpieczeństwo urazu odcinka szyjnego kręgosłupa w razie W.
er-5 + SV650S
ODPOWIEDZ