Astone GTB - opinie

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

macr0s
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:43
Imię: Miłosz
Miejscowość: Kraków
Garnek: Astone GTB

Astone GTB - opinie

Post autor: macr0s »

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem kasku stosunkowo młodej, francuskiej firmy Astone.

Model, jaki mnie interesuje to GTB.

http://astone-helmets.com/en/gtb-solar- ... color.html

Czy ktoś z Was miał z tym kaskiem do czynienia? A może słyszeliście na jego temat jakieś opinie?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: Corr »

Z firmą nie miałem do czynienia ale jak na integralny wydaje się dosyć ciężki, porównywalnie "wyposażone" modele innych marek mają 100 gram mniej.
Jeszcze zależy ile by kosztował ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
macr0s
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:43
Imię: Miłosz
Miejscowość: Kraków
Garnek: Astone GTB

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: macr0s »

Wiem, że w sklepie w Skawinie można ten kask kupić za 539 PLN.

Kask wyposażony w pinlock'a i blendę.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: K021 »

Pinlock i blenda za ta cene to faktycznie dobra sprawa, ciekawe jak jest z glosnoscia i wentylacja. Dobrze by bylo jakby mial tez wyjmowana wysciolke. Jak to Twoj pierwszy kask to nie odczujesz jego wagi, dopiero jak zmienisz kask na lzejszy to zobaczysz ile znaczy te dodatkowe 100/200 gram. Design maja fajny, ale ciezko o rzetelna opinie i raczej nie sadze zeby ktos Ci jej ktos tutaj udzliel, bo po prostu nie wiem czy sie ktos znajdzie kto ma taki kask. Poszukaj na innych ew. zagranicznych forach. Ja szczerze mowiac raczej celowal bym w cos tanszego i sprawdzonego, albo w cos drozszego- docelowego, ale to zalezy od Twoich finansow. Szkoda by bylo wywalic 500 zl w pizdu jakby sie okazalo ze kask jest glosny i wykonany z kiepskich materialow ktore wkrotce sie popsuja. W dodatku jak jak Corr napisal jest ciezki. Moze nie odczujesz wielkiego dyskomfortu ale zawsze moze byc lepiej. Looknij tez HJC, tam napewno cos dla siebie znajdziesz, a kaski sa ok, jezdzilem w jakims za okolo 400 zl i byl naprawde spoko (modelu w tym momencie nie pamietam)
macr0s
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:43
Imię: Miłosz
Miejscowość: Kraków
Garnek: Astone GTB

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: macr0s »

Więcej za kask wydać nie chcę, a ten ma wszystko na czym mi zależy.

Wyściółka tez jest wyciągana :)

Bardzo niewiele jest opinii na temat tego kasku, również na zagranicznych forach.

Mam kumpla, który jeździ modelem niżej (GTO) i sobie chwali, ale ten znowuż jest bez blendy a ja jakoś na ten wynalazek się uparłem.

Dodatkowo, zarówno GTO i GTB mają deflektor. Pytanie czy nie wadzi on bardziej niż pomaga (choć zapewne jest ściągany).

Cóż, może jakiś użytkownik kasku się znajdzie. A jak nie, to sam będę go testował :D
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: K021 »

To opisz wrazenia, bedzie dla potomnych. A deflektor raczej napewno jest sciagalny. Dla mnie jego plus jest taki ze szybka mniej paruje, ale jak masz pin locka to raczej nie bedzie Ci tak bardzo potrzebny (czasami jak jest duza roznica temperatur to paruje szyba dookola pin locka i wtedy sie przydaje). A innych jego zastosowan osobiscie nie zauwazylem.. Moze poza tym ze fajnie wyglada, ale to ocena subiektywna. Natomiast minus jest taki ( w xr1100) ze jak otwieram przedni wlot powietrza to caly jego strumien kierowany jest na oczy kiedy deflektor jest zalozony i jest to strasznie nieprzyjemne, ale nie wiem czy w kazdym kasku tak jest.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: Corr »

Wiedziałem, że gdzieś widziałem to logo na żywo i w końcu sobie przypomniałem :lol: tam gdzie regularnie kupuje mają tą markę: http://www.motohybrid.pl/produkt,astone ... ,2710.html z tym, że tutaj pewnie bez pinlocka, ponieważ jest to akcesorium do tego modelu. Rozumiem, że cena, którą podałeś jest z doliczonym pinlockiem?

Tak czy siak ja kupiłem niedrogi kask jako pierwszy i nie żałuję, już raz leżał na glebie przez moje "niedopatrzenie" i brak "doświadczenia"... czyli jak zapaliłem moto na biegu stojąc obok, jednak wolałem łapać je niż kask :lol: Teraz jak kupię sobie docelowy będzie miał większe szanse na przeżycie ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Tomaszek
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 maja 2012, 14:43
Miejscowość: Okolice Kalisza

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: Tomaszek »

Mam ten kask. Zrobiłem w nim jeden sezon.
Bardzo estetycznie i przyjemnie wykonany.
Dobra aerodynamika. Przy 200 i trochę więcej tnie powietrze jak nóż nie rzuca głową czego doświadczałem przy poprzednim i to przy wiele mniejszych prędkościach.
Wentylacja działa.
Blenda nie "sciemnia" za mocno - odczucie subiektywne
Mógłby mieć większy podbródek i deflektor.
Mógłby być cichszy - odczucie subiektywne.
Mój nie ma pinlocka.
Moja wersja jest z połyskiem - łatwiej się myje niz mat.

Kupiłbym ponownie.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, 18:16 przez Tomaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
macr0s
Rowerzysta
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2012, 11:43
Imię: Miłosz
Miejscowość: Kraków
Garnek: Astone GTB

Re: Astone GTB - opinie

Post autor: macr0s »

Dzięki za informacje!

Kask zakupiłem, jak na razie jednak nie mam jak testować (pogoda...).

Jak przetestuję to tez opiszę wrażenia.

P.S. Swoją drogą o 200km/h na ER5 to siebie nie podejrzewam ;-)

-- 24 Cze 2013, 18:09 --

Update po pewnym czasie użytkowania:

+ wygodny
+ dobrze wentylowany
+ przyciemnienie blendy w sam raz

- głośny
ODPOWIEDZ