wybór kasku mały dylemat

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Norbert
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2012, 23:34
Imię: Norbert
Miejscowość: Tarnobrzeg

wybór kasku mały dylemat

Post autor: Norbert »

Witam! Na razie jeżdżę w pożyczonym od znajomego kasku, ale zbliża się termin oddania. Wybrałem kask agv k3 . Mierzyłem Mki i lkę. Tyle, że tu pojawia się problem mam obwód głowy 58,5 (obwód na wysokości skroni, gdzie 57-58 to mka 59-60 elka). Jakoś wciskam się w mkę, ale jest ciasnawa (chyba? czy tak ma być?), Elka wydaje się być dobra, ale wolę się upewnić, może faktycznie ma być, aż tak ciasno?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: piter3105 »

Jeżeli jest bardzo ciasno to bierz l-kę. Niby kask troszeczkę się "rozejdzie" i dopasuje do głowy, ale jeśli jest bardzo ciasny to weź ten o rozmiar większy, jeśli oczywiście nie lata Ci na głowie. Też tak kiedyś kupiłem ciasny, "ale jakoś wchodził". Efektem było to, że co 50 km musiałem robić postój, bo tak mnie cisnęło. Poza tym wygoda wkładania na głowę, a to też ważne. Rozmawiałem kiedyś ze sprzedawcą w sklepie motocyklowym i opowiadał mi jak pożyczył kask, a w trasie zaczęła mu drętwieć szyja, bo kask uciskał go w jakimś newralgicznym punkcie. Poza tym te rozmiarówki to też nie pokrywają się do końca. Np. kask NEXO rozm. XL jest jak LS2 rozm. XXL.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: Miłosz »

W kominiarce mierzyłeś? Jeśli bez to się w ogóle nie zastanawiaj i weź większy.
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: KELGAR »

Sprawdź np czy po założeniu na głowę możesz go obrócić na boki, czy możesz go przesunąć w dół do tego stopnia, że widać ci usta. Jeżeli tak to odpada bo jest za duży. Między szczęką a kaskiem musisz mieć minimum odległośc na jeden palec, żeby w razie czego (ODPUKAĆ) nie stracić zębów. Ucisk musi być, ale nie taki, który sprawia ból.

Jeżeli kask przesuwa sie na głowie, to odpuść bo szkoda kasy. Popróbuj najlepiej od kilku producentów. Ja wymieniałem kask miesiąc temu i AGV-ka żadna na mnie nie pasowała. Ale znalazłem Sharka który jest idealny ;)
Norbert
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2012, 23:34
Imię: Norbert
Miejscowość: Tarnobrzeg

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: Norbert »

Mierzyłem bez kominiarki:). Ta elka nie lata. Nie mogłem obrócić na bok:) i nie da rady tak opuścić na dół. Reszty testów nie byłem świadomy
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: radziorek15 »

Kask musi uciskać trochę ale tylko w okolicy policzków jeżeli będzie ci uciskał na czubku głowy to się raczej nie dopasuje bo tam jest zazwyczaj cienka warstwa wyściółki. Jeżeli kupi kominiarkę termoaktywną to nie ma aż takiej różnicy czy mierzy z kominiarką czy bez. Przynajmniej moja jest taka cienka, że nie widzę różnicy.
er-5 + SV650S
Norbert
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2012, 23:34
Imię: Norbert
Miejscowość: Tarnobrzeg

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: Norbert »

Wezmę Elkę:)
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: wybór kasku mały dylemat

Post autor: KELGAR »

Polecam sprawdzić inne firmy, modele nie muszą być w tej samej cenie. Byle firma była inna. Wtedy zobaczysz czy faktycznie jest komfortowy, czy może być lepiej.
To nie będzie cie nic kosztowało a będziesz miał pewność, że decyzja była słuszna ;)
ODPOWIEDZ