Odbieranie telefonow na motorze

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: DeFi »

Brok, powiem ci że coś w tym jest. W przypadku telefonów wiele osób boi się uzywać etui zamykanych na magnesik bo podobno może popsuć wyświetlacz czy coś tam innego, chociaż producenci twierdzą że takie etui są nieszkodliwe.
Ale jak dasz mocniejszy magnes to może się coś stać, w końcu tel w środku ma elementy metalowe.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: arthurr »

a ja jeżdżę spiety z telefonem. Używam chińskiego badziewnego zestawu BT dla dwóch osób (co by się móc z małżonką na ER-ce porozumieć) - jak jeżdżę sam - mam urządzenie sparowane z telefonem, ustawione na automatyczne odbieranie (po pięciu dzwonkach) aleee można połączenie odebrać wczesniej albo odrzucić naciskając jeden z dwóch dużych różnokształtnych przycisków na urządzeniu zamontowanym z boku na kasku - wbrew pozorom to łatwe i nie zagrażające bezpieczeństw bardziej niż np. opuszczenie blendy przeciwsłonecznej w kasku. Telefon mam w uchwycie na kierownicy (uchwyt HR dedykowany pod telefon) - więc widzę kto dzwoni i czy chcę żeby się odebrało. W telefonie mam także navi - dzięki temu nie wożę dwóch urządzeń. wmontowałem także gniazdo zapalniczki żeby było gdzie ładowarkę podpiąć. Fakt - to wszystko mam w FJR, ale żaden problem żeby zamontować to do ER
Awatar użytkownika
duzydamian
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:10
Imię: Damian
Miejscowość: Chorzów
Garnek: AGV K3 Basic
Numer GG: 3799712
Kontakt:

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: duzydamian »

Masz może jakiegoś linka do tego urządzenia ? Pamiętasz jaka była jego cena ?
Obrazek
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: arthurr »

kupiłem dokładnie to: http://www.ebay.pl/itm/ws/eBayISAPI.dll ... SA:PL:1123
jak widać - zaryzykowałem zakup w Hong Kongu z pełną świadomością że jak coś będzie nie tak - pójdzie w śmietnik i tyle. U nas te zestawy kosztują 400-500 zł. Jak do tej pory (krótkie testy i kilka przejażdżek) - wszystko działa i nie sprawia problemów (jeśli nie liczyć jednego razu gdzie straciłem "pół" dźwięków - dociśnięcie wtyku rozwiązało sprawę :) ) Nie mam tylko zaufania do deklarowanego czasu działania - urządzenia nie wytrzymywały doby włączone i zostawione bez pracy - ale tak naprawdę nie wiem jak będą się zachowywać w normalnym użytku jeszcze. 2 godziny stałego połączenia z telefonem (muzyczka) i odebranie kilku telefonów spokojnie wytrzymało.

-- 31 Mar 2012, 18:33 --

mogę jeszcze dopisać opinię po testach we dwójkę. Zestaw zapewnia normalną rozmowę do ok. 300 m odległosci między dwoma kaskami - żadnego pogorszenia jakości, zaniku sygnału itp. Nie testowałem na większe odległości, dla mnie i tak jest bardzo ok. Godzina muzyczki i godzina stałego połączenia do gadania - zestawy nie zasygnalizowały potrzeby ładowania. Dla mnie - więcej niż wystarczająco. Co dalej - czas pokaże :)
ODPOWIEDZ