Odbieranie telefonow na motorze

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
szczena
Motocyklista
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:42
Imię: Alex
Miejscowość: Międzyzdroje
Garnek: Scorpion EXO-1000
Numer GG: 3844772

Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: szczena »

Witam
Czy jest jakies urzadzenie, cos jak bluetooth ktore mozna skonfigurowac z telefonem ale by mozna bylo odbierac pilotem ? Np takim na kierownicy lub cos w stylu zegarka ? Troche szukalem w internecie i znajduje tylko takie ktore wlacza sie przy uchu a podczas jazdy nie jest to mozliwe.
Znalazlem prawie cos idealnego:
http://allegro.pl/parrot-sk4000-bluetoo ... 13061.html

Problem w tym ze z tego co widze wlacza i odrzuca sie rozmowy przy uchu, na pilocie jest tylko obsluga radia (a w zasadzie radio bo chyba sie nie odmienia).

Bede wdzieczny za pomoc
Szczena
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Kamyk »

Hej,

Jesli chcesz wydac 500zl to ja juz na Twoim miejscu bym zainwestowal i kupil porzadny zestaw ktory kosztuje wiecej, ale ma wszystko spiete po BT: gps-a, komorke, mp3 itp. Mozna tez spiac go z drugim zestawem i rozm w czasie jazdy, z plecakiem albo z innym kierowca motocykla :)

Testowalem cos podobnego i jest naprawde niezle, ustawialem telefon na odbieranie automatyczne i tyle. Jesli ktos do mnie dzwonil to muzyka puszczana z telefonu sie zciszala i odbieral sie telefon. Caly czas chce cos takiego kupic, ale pojawiaja sie inne wydatki i dlatego to odsowam na pozniej :)

A mowie o czyms takim:

http://www.louis.de/_10afba3ab96750ea8b ... r=10004633

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Brok2000 »

A może najtaniej i w sumie najlepiej będzie jak kupisz sobie zestaw słuchawkowy do telefonu (może bezprzewodowy) i komórę sobie zainstalujesz albo w torbie na bak (jako gps) lub w trzymaczce na telefon instalowanej na kierownicy:
http://allegro.pl/uchwyt-etui-wodoodpor ... 93913.html
http://allegro.pl/motocyklowy-uchwyt-do ... 67480.html
http://allegro.pl/motocyklowy-uchwyt-aq ... 21466.html
Co o takim niedrogim rozwiązaniu myślisz?
Ja miałem swojego czasu w zestawie słuchawkowym przycisk na kablu do odbierania telefonu, więc to czy jest taka możliwość to też chyba zależy od telefonu i zestawu.
Pzdr.
Brok
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Kamyk »

Hej,

W drugi chwytak nie wierze :P Bal bym sie zamontowac tam swoj telefon, zeby po prostu nie wypadl. Pierwszy i druki tak. Co do kabla i odbierania za pomoca przycisku to uwazam, ze nie jest to praktyczne. Wyobraz sobie, ze jedziesz w miescie lub po za i przy jakies predkosci, no ok mozesz zwolnic musisz szukac kabla aby odebrac rozmowe. Moim zdaniem slabe i niebezpieczne, bo tracisz kilka setnych sekundy i nie patrzysz na droge. Odrywa to Ciebie od jazdy. Wiem bo testowalem takie cos. Wiec jak dla mnie to tylko wchdzi w rachube odbieranie automatyczne rozmow. Teraz polaczenia w kraju nie sa jakies drogie. To nie jest 2-3zl za minute. Wiec bez przesady mozna odbierac z automatu ;)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: lucek »

Gorzej jak masz jakiegoś namolnego klienta co tylko czeka jak będziesz jechał na motocyklu i masz włączone automatyczne odbieranie, wtedy jesteś w pułapce ;)
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Brok2000 »

szczena pisze:Witam
Czy jest jakies urzadzenie, cos jak bluetooth ktore mozna skonfigurowac z telefonem ale by mozna bylo odbierac pilotem ? Np takim na kierownicy lub cos w stylu zegarka ?
Zaproponowałem rozwiązanie pod potrzebę! - zawsze można odbierać telefon "zieloną słuchawką" nie koniecznie szukać na kabelku przycisku.

Brok Pozdrawia
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Lish »

po co komu telefon na motocyklu? To się kłóci z całą ideą ;)
Awatar użytkownika
szczena
Motocyklista
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:42
Imię: Alex
Miejscowość: Międzyzdroje
Garnek: Scorpion EXO-1000
Numer GG: 3844772

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: szczena »

Wlasnie problem taki ze jest automatyczne odbieranie, odbiera wtedy wszystkie rozmowy nie ma mozliwosci wyboru, a ja wlasnie szukam czegos co pozwoli mi wybrac czy chce rozmawiac w danej chwili z dana osoba czy nie. Na dobra sprawe banalne rozwiazanie ze zwyklym zestawem sluchawkowym nie jest zle. Mam nokie a tak na kablu jest pilot (tak jak pisaliscie) jest tez klips i mysle ze da rade tak to do kurtki przymocowac by nie trzeba bylo dlugo szukac. Pozostaje tylko dobry uchwyt na motor i teraz kolejne pytanie:

wszelkiego rodzaju magnesy i przyssawki brac pod uwage czy tylko zaczep na kierownice ?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: DeFi »

najpewniejszy będzie uchwyt na kierownicę, chociaż magnes to ciekawa opcja. Przyssawki odradzam. Sprawdzałem na uchwycie nawigacji samochodowej - szybko się odkleja na postoju, a co dopiero w trakcie jazdy.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: Odbieranie telefonow na motorze

Post autor: Brok2000 »

Nie jestem znawcą w tym temacie, ale ja bym nie używał magnesu przy próbie zamontowania telefonu, chyba, że kupisz sobie tankbaga z mapnikiem na magnesy i zamiast mapy włożysz właśnie telefon - wtedy magnes nie oddziałuje na telefon.
ODPOWIEDZ