HJC FG-ST

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

HJC FG-ST

Post autor: Konopkie »

Cześć, jak w temacie- HJC FG-ST, ktoś ma i poleca/ odradza? Cena ok. 1000zł, kask wydaje się porządny, zapięcie DD, ogólnie już lepsza półka. Tylko coś słyszałem, że niektórym coś świszczą wloty powietrza i to troszkę odstrasza..
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: HJC FG-ST

Post autor: Remilo7 »

Ja mam FG-17, chyba się praktycznie nie różni. Rzeczywiście czasem coś trochę świszczy, chociaż nie zawsze, ale nie jest to niewiadomo jak uciążliwe. Również sam kask w sobie nie jest, wydaje mi się, jakoś szczególnie cichy, więc ten świst słyszę tylko jak jeżdżę w zatyczkach do uszu. Bez tego to wiatr zagłusza. A poza tym, to jestem bardzo zadowolony. Brakuje blendy, ale to ponoć kask sportowy, więc tam ich nie ma. Dokupiłem drugą ciemną szybę i też jest ok. Wykonanie na fajnym poziomie, lekki, zapięcie też się sprawdza. Wloty powietrza na czole nie wiem czy znacząco działają, ale nawiew na szybę zdecydowanie tak. No i w tej cenie włókno szklane + kevlar, gdzie inne firmy nadal nie oferują kasków nawet z poliwęglanu.
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Awatar użytkownika
Konopkie
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 11 maja 2016, 23:24
Imię: Adam
Miejscowość: Gliwice
Garnek: HJC IS-17 Tridents
Motocykl: ER 5 Twister

Re: HJC FG-ST

Post autor: Konopkie »

Trochę czasu minęło- ostatecznie kupiłem HJC IS-17, zobaczymy jak się sprawdzi. Brałem go kiedyś pod uwagę, a ostatnio zobaczyłem promocję w lokalnym sklepie i się skusiłem. Wyposażenie całkiem niezłe(pinlock, blenda dwupozycyjna, dobra wentyalcja, w pełni rozbieralny), malowanie moim zdaniem bardzo ładne- Tridents Black. Brakuje mi tylko zapięcia DD.. :P
Marek534
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2023, 20:07
Miejscowość: wrocław
Plecak: czasem się zdarzy ;D

Re: HJC FG-ST

Post autor: Marek534 »

Zapięcie podwójne DD to podstawa powiem wam szczerze. Kupiłem kask z wyższej półki bo arai, ale z zagranicy (800zł taniej niż w pl) i jest zdecydowana roznica, od wczesniejszego hjc za 700zł, bez podwojnego dd. Wlokno szklane i dd to minimum moim zdaniem na większe moto
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: HJC FG-ST

Post autor: Kamyk »

Zgadzam się. DD to podstawa jak dla mnie.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: HJC FG-ST

Post autor: marcin92 »

Tutaj masz opinie na temat kasków HJC - https://www.moto-opinie.info/?kat=33,0,0,kaski_hjc

Ogólnie DD jest jak sama nazwa wskazuje DO DUPY :) Nie ma ani jednej zalety w stosunku do mikrometrycznego, za to kilka wad. Większe bezpieczeństwo też nie zostało nigdzie udowodnione :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: HJC FG-ST

Post autor: Kanc1erz »

DD ma zalety - nie trzeba regulować, bo zawsze zamyka się tak jak trzeba
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ