Amortyzatory tylne

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Thyone
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:06
Imię: Majkel
Miejscowość: Śląsk
Garnek: Scorpion EXO-2000
Numer GG: 1525827
Motocykl: Z750S

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: Thyone »

Zadzwoniłem tam tylko, nie fatygowałem się osobiście. Koszt regeneracji amortyzatorów tego rodzaju w tym serwisie to 250 zł. Z wrażenia nie zapytałem się o to na jak długo takie coś wystarcza ale podejrzewam, że co najmniej na drugie tyle ;) Podejmują się regeneracji każdych amorów, stan nie ma znaczenia.

Miałem nadzieję, że nie będzie to kosztowało aż tyle, no ale cóż..

A ile sobie liczy ten magik z Krakowa? :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: jolja »

I tak mniej niż nowe :p Znajomy mówił, że ok. 150 zł, ale nie był pewien, więc dopóki sama nie zapytam to temu nie wierzę, coby się nie rozczarować ;) Jak tylko się dowiem, to napiszę tutaj :)
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: DeFi »

a to cena za sztukę czy komplet ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Thyone
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:06
Imię: Majkel
Miejscowość: Śląsk
Garnek: Scorpion EXO-2000
Numer GG: 1525827
Motocykl: Z750S

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: Thyone »

Tak jak wcześniej wspominałem:
  • amortyzatory (przed, jak i) po zakupie były kompletnie sztywne
    (pomimo tego, że wstępne naprężenie sprężyny było na minimalnym poziomie (przez co stwierdziłem, że nie da się im już w jakikolwiek sposób pomóc)),
  • jazda połączona z okresowym podskakiwaniem na dziurach, czy stawaniem na podnóżkach i przybieraniem pozycji rodem z jazdy na crossie w bardziej ekstremalnych przypadkach - nieszczególnie mi przeszkadzała.
(to tak w ramach 'usprawiedliwienia' :shock:)

W związku z powyższym przez cały sezon tylko kilka razy 'przeleciałem je wzrokiem' z góry na dół i tyle.
Zrobiłem sobie dzisiaj wycieczkę do garażu żeby coś(-kolwiek) porobić i przy okazji przyjrzeć się im dokładniej.
Z racji właśnie tego(czerwonego powyżej), myślałem, że zwiększenie wstępnego naprężenia sprężyny może nawet pogorszyć sprawę. Ale w sumie nie miałem nic do stracenia i (nie przedłużając już wywodu) po utwardzeniu (o jeden 'ząbek') obydwa amortyzatory zaczęły normalnie pracować :D

Obrazek

Nie wiem niestety czemu tak się stało. Później kilka razy wracałem do najbardziej miękkiego ustawienia, i ponownie utwardzałem (też tylko o jeden 'ząbek'). Wychodzi na to, że z najbardziej miękkim ustawieniem jest problem, na 'tym o jeden poziom twardszym' ustawieniu amortyzatory działają bez problemu a resztę będę testował jak się trochę ociepli :)
DeFi pisze:a to cena za sztukę czy komplet ?
Wydaje mi się, że za komplet ale hmm..
Im dłużej myślę o tym jak ta rozmowa wyglądała tym większe mam wątpliwości odnośnie tego co kto i jak zrozumiał/usłyszał :omg:
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: Kanc1erz »

Thyone pisze: Z racji właśnie tego(czerwonego powyżej), myślałem, że zwiększenie wstępnego naprężenia sprężyny może nawet pogorszyć sprawę. Ale w sumie nie miałem nic do stracenia i (nie przedłużając już wywodu) po utwardzeniu (o jeden 'ząbek') obydwa amortyzatory zaczęły normalnie pracować :D

Hehe, zrobiłeś mi dzień :D ale tyle się męczyłeś, hahahah, a tu taki króciutki zabieg i wszystko działa :D
Ja mam już je skręcone do 4/5, ale ważę też te swoje 80kg "na sucho".

Muszę wymienić olej i uszczelniacze z przodu.
Właśnie - uszczelniacze do przodu zamawiacie gdzieś specjalnie, np. z autoryzowanego sklepu, czy po prostu idziecie do pierwszego lepszego sklepu i kupujecie na wymiar?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: DeFi »

Na temat uszczelniaczy było już pisane na forum. Wystarczy poszukać.

W sklepie z częściami motocyklowymi pytasz o uszczelniacze do ER-5.
Jak nie mają, to poszukaj w necie i zamów.
np.
http://www.select-shop.pl/uszczelniacze ... -2129.html

Na wymiar możesz spróbować, ale nie gwarantuję że będą dobrze trzymać olej w lagach.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: jolja »

Thyone gratulacje :D :D :D
U mnie niestety sprawdzone na 10 stronę i zdecydowanie do zrobienia :/

e:
W końcu udało mi się zawieźć amorki do regeneracji. Koszt jednego to tak jak pisał Thyone 250zł, chyba że wychodzą dodatkowe zabawy, jak np u mnie - otóż, po rozebraniu okazało się, że trzpień w srodku w prawym amortyzatorze był kompletnie wykrzywiony.. Także tylko sobie znanym sposobem Pan, który mi to robi, zdobywa co mu potrzeba i w sumie składa cały środek od nowa, tak więc za całą robotę płacę 600 zł. Zdecydowanie taniej niż kupowanie nowego :P A z opinii znajomego znajomego i forum, które sobie poczytałam - gość robi to naprawdę profesjonalnie.
Jak tylko będę je miała, to opiszę wrażenia z jazdy :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: Kanc1erz »

Jak będzie zrobione dobrze, możesz dać na niego namiar - kontaktów do dobrych fachowców jest jak na lekarstwo.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: jolja »

Jak tylko się przekonam, jak działają to zdecydowanie tak zrobię. W sumie można zrobić osobny temat taki, o ile już go nie ma gdzieś, gdzie jeszcze się nie dokopałam :P

e:
dzisiaj (nareszcie!!) pojechałam sprawdzić amorki i wszystko inne. Całkiem możliwe, że to przez to, że jeździłam na mega sztywnym zawieszeniu poprzedni sezon, ale wrażenia mogę opisac tylko tak: :serce: :serce: :serce:
Kontakt do gościa od amortyzatorów zdecydowanie mogę podać i polecam serdecznie! Tylko nie wiem czy tutaj, czy w jakimś innym temacie?
Awatar użytkownika
gedziog
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 18 cze 2015, 17:44
Imię: Arkadiusz
Miejscowość: Gniezno
Garnek: shark skwall

Re: Amortyzatory tylne

Post autor: gedziog »

ja wczoraj wymieniłem tylne amortyzatory nowe z MZ 250 bo mam po lifcie swoją ER 5 i dałem 100zł i jestem zadowolony z jazdy i komfortu,oprócz tego wymieniłem olej w przednich lagach na 15w i o niebo lepsze bo nie są takie miękkie teraz :mrgreen:
ODPOWIEDZ