Obramowanie klosza lampy przedniej

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
koomahnah
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:53
Miejscowość: Kielce

Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: koomahnah »

Cześć. Mam problem - to chromowane obramowanie lampy z przodu jest u mnie dobrze pordzewiałe, zwłaszcza od dołu. Niestety, nie mogę nigdzie takiego znaleźć na allegro (ewentualnie całą lampę). Co mogę z tym zrobić? Czy opłaca oddawać się to do chromowania?

Może któryś z użytkowników ma taki element na sprzedaż?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: keteiz1 »

Odradzam oddawanie do chromu bo jest nie opłacalne. Koszty nowej lampy. Lepiej szukaj na Allegro i pisz do tych co tam handlują częściami. Można jeszcze trysnąć na czarny mat. Wyjdzie taniej, ale to już sprawa estetyki.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: Kamyk »

Ja bym poszukal rozbitej ER-ki na czesci. Nie samej lampy tylko na czesci jak napisal Krzychu.

Moja ER-ka miala taka sama przypadlosc, ale mnie to nie przeszkadzalo bo nie bylo tego widac ;)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: lucek »

Możesz też spróbować okleić folią, widziałem folię do oklejania samochodów w kolorze złotym także może jest też srebrna. Nie próbowałem tego elementu także nie wiem czy to ma sens, ale możesz spróbować bo to nie będzie kosztowało dużo a jest szansa że da dobry efekt :)

Tutaj zamieściłem moje próby może się przyda.
www.hangover.art.pl
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: KELGAR »

Folie stanowczo odradzam . Oklejałem tym znaczek do Citroena Xsary. Nie dosyc ze mordęga zeby to zrobic, to folia w kolorze chromu jest droga. A co najgorsze po pierwszej zimie folia po prostu zaczela pekac i łuszczyć sie...
Awatar użytkownika
koomahnah
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:53
Miejscowość: Kielce

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: koomahnah »

Zastanawiam się jednak nad tym chromowaniem, bo możliwe, że oddałbym na taki zabieg tłumik i aluminiowe boczki chłodnicy (wtedy koszt tego byłby relatywnie niewielki). Orientujecie się, jakie są to koszta?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: DeFi »

O ile osłony chłodnicy bym zrozumiał, to nie rozumiem po co chromować tłumik ? Taniej cię wyjdzie na nowo owinąć spolerowaną kwasówką.

A tak wogóle to twój tok rozumowania jest błędny. Dlaczego niby miało by wyjść taniej gdy dasz więcej elementów. Przy chromowaniu prawdopodobnie płacisz od powierzchni którą mają pochromować. Także zaoszczędzisz jedynie na transporcie.

Z tego co znalazłem w google, to koszt chromowania to ok 10 zł za 10 cm3, także to dość droga inwestycja
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: keteiz1 »

Dokładnie tak :!: A aluminiowe boczki chłodnicy to tylko można spolerować. Chrom przyjmuje się TYLKO na stal i to dobrze jak jest wcześniej pomiedziowana, mosiądz i miedz. Jest to dość pracochłonny i kosztowny proces galwaniczny i stosuje go się tylko tam gdzie się naprawdę opłaci i klient ma kasę na wybulenie. Jest jeszcze proces napylania chromem i to na wszystkie materiały z plastikiem włącznie. Takie nakładanie chromu to patent chiński i przy zmiennych warunkach atmosferycznych, wcześniej czy póżniej się złuszczy. Dziś już niektórzy potrafią kłaść ocynk że się prawie błyszczy jak chrom, ale po jakimś czasie się utlenia stając się matowy a następnie szary i mechaty jak mysz. To tyle w temacie błyskoteki. ;)
Awatar użytkownika
koomahnah
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:53
Miejscowość: Kielce

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: koomahnah »

Rozumiem. Dzięki wszystkim za informacje. W takim razie odpuszcze sobie to chromowanie - aluminiowym bajerom zrobię polerkę, a tego klosza to będę szukał.
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Obramowanie klosza lampy przedniej

Post autor: K021 »

U mnie tez obwodka lampy jest troche przerdzewiala, pojawily sie takie babelki rdzy (na szczescie od spodu), expertem nie jestem ale wyglada na to ze nie sa glebokie. Czy mozna je spolerowac czy na chromie lepiej nie przeprowadzac takich operacji ? Chodzi mi tylko o zatrzymanie rdzy- o walory estetyczne mniej, w koncu i tak tego nie widac na pierwszy rzut oka.
Btw. Da sie jakos oddzielic klosz lampy od tego odblaskowego stozka ?
ODPOWIEDZ