Temperatura płynu chlodz.

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
megamiki
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 01 lut 2011, 16:18

Temperatura płynu chlodz.

Post autor: megamiki »

Witam

okolo 6:30 rano przejechałem 15 km po miescie praktycznie nie zatrzymujac sie na swiatlach.
gdy dojechalem do celu wlaczyl sie wentylator a przeciez nie bylo ani goraco ani nie stalem w korkach.
i gdy jezdze po miescie zazwyczaj wlancza mi sie wentylator na chlodnicy.

pytam czy wy tez tak macie?? bo mnie to troche zastanawia przeciez er 5 jest bez owiewek nie rozwija kosmicznej mocy i byl projekotwany jako moto na miasto.
zastanawiam sie nad wymiana plynu i przeczyscic filterek od plynu chlodzacego.

co radzicie.
vfr800fi
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: Kamyk »

Wymiana plynu nic nie szkodzi, ale moze termostat albo czujnik jest uwalony :(
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
kostek
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:46
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: kostek »

Witam

Megamiki mógłbyś napisać czy udało Ci się coś więcej wyszperać w sprawie Twojej usterki? Ja mam podobny problem w mojej maszynie, tyle że mi się włącza wentylator zawsze po przejechaniu już kilku km, tzn. jak się moto zagrzeje i od tego momentu praktycznie się nie wyłącza. Wentylator cały czas pracuje. Sprawdzałem to kilka razy, co kilometr, po wyłączeniu zapłonu. Za każdym razem na postoju wentylator chodzi jakieś 40s i się wyłączy, Zdarzyło mi się raz zagrzać maszynę bardziej, w upalny dzień, i po większym katowaniu i wtedy wentylator po wyłączeniu zapłonu działał dłużej, ok. 1min30s. Zaznaczam, że płyn jest nowy, prawidłowo zalany i odpowietrzony, zawiera prawidłową jego ilość.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: Miłosz »

Mój załącza się oczywiście w korkach, ale także zdarza się jeśli jest dość ciepło i jadę przez pewien czas powoli tj. 1ka 2ka np po jakiś słabszych drogach. W warunkach opisanych przez megamiki nie załączył by się (pod warunkiem nie katowania). Zakładam oczywiście iż masz dobry poziom płynu (zbiorniczek wyrównawczy pod siedzeniem).

Generalnie wnioski użytkowników po zlocie były takie: wentylator załącza się b rzadko, więc to co opisujesz nie jest chyba normalne, na pewno coś nie tak u Ciebie kostek. Megamiki przetestuj go jeszcze raz w podobnych warunkach bez katowania oczywiście.
blady
Rowerzysta
Posty: 28
Rejestracja: 20 cze 2011, 21:32
Imię: Łukasz
Miejscowość: pomorskie
Garnek: LS2

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: blady »

panowie w erce z 2003 roku widziałem wskaźnik temp ale oleju w silniku wie ktoś gdzie to można kupić to bodajże jest wkręcane zamiast korka oleju
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: Kamyk »

Mozna to kupic np. w Louisie albo Polo-Motorrad.

http://www.louis.de/_2014c7422de968ccfc ... r=10034300
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
prodrewno
Motorowerzysta
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:24
Imię: Grzesiek
Miejscowość: Gdynia
Garnek: Nolan N85 classic
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: prodrewno »

mam dokładnie takie coś, solidnie wykonane, działa w porządku, ale czy się przydaje tak na prawdę...
kostek
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:46
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: kostek »

Dalej mam problem z układem chłodzenia. Doszedłem już do wniosku, że jak świeżo zalewam płynem chłodzącym cały układ do pełna, to wszystko działa prawidłowo, jednakże w momencie gdy zrobię motongiem parędziesiąt kilometrów to po rozgrzaniu się płynu, wylewa się on wężykiem spustowym ze zbiorniczka wyrównawczego i jest go coraz mniej w układzie i mniej i mniej. Wtedy zauważalne jest że coraz częściej włącza się wentylator na postojach, aż do momentu kiedy wentylator włącza się dosłownie co chwilę nawet w momencie jazdy. Gdy wtedy spuszczam płyn z układu to się okazuje że jest go połowę tego ile ma być. Zalewam znowu do pełna i historia zaczyna się od początku. Macie jakieś rady...?
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: arthurr »

zlokalizować wyciek, lub.... pomierzyć kompresję.. czy moto kopci na biało??

Dla takich ubytków nie ma innej rady - albo wycieka, albo spala się woda w wyniku uszkodzenia uszczelki pod głowicą/ głowicy
kostek
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:46
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC

Re: Temperatura płynu chlodz.

Post autor: kostek »

Siema, dzięki arthurr za porady, ale moto nie kopci i nie ma problemu z dziurą w układzie. Co do pomiaru kompresji, czy ciśnienia płynu chłodzącego w układzie, to znalazłem ostatnio taki sposób pomiaru w manualu, jednak takiego urządzenia nie posiadam. Po głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że problem tkwi prawdopodobnie w termostacie, który się jednak nie otwiera. Dzisiaj dokupię kolejną butlę płynu na dolewkę, wyciągnę całkowicie termostat i dam znać czy moje przypuszczenia okazały się trafne
ODPOWIEDZ