Uszkodzona instalacja elektryczna

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

qhta
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2017, 00:35
Miejscowość: Rzeszów

Uszkodzona instalacja elektryczna

Post autor: qhta »

Witam, w zeszłym tygodniu korzystając z ładnej pogody postanowiłem odpalić motocykl i pozwolić mu chwilę poracować, przepalić stare paliwo z gaźników itp. jako że jedną z moich cech jest lenistwo to nie przynosiłem oryginalnego aku z domu tylko stwierdziłem że odpalę na samochodowym 50Ah który stał w garażu ( debilny pomysł wiem) i tak też zrobiłem. Motocykl odpalił pochodził chwilkę na ssaniu a potem sobie stał i pyrkał na wolnych obrotach a ja zająłem się czymś innym. Po 15-20 min podszedłem do moto i zamiast go zgasić wkręciłem go na wysokie obroty i wtedy właśnie lampka od biegu neutralnego zaświeciła zaskakująco jasno, żarówka podświetlenia zegarów się spaliła, a moto zgasło. Sprawdziłem skrzynkę bezpieczników i zobaczyłem spalony bezpiecznik 10A od IG, pomyślałem uff to tylko bezpiecznik. Przyniosłem z domu oryginalny akumulator oraz nowy bezpiecznik. Niestety pomimo wymiany aku na oryginalny, wstawieniu nowego bezpiecznika pali się on zaraz po przekręceniu kluczyka :( wstawiłem mocniejszy bezpiecznik 15A i niestety dzieje się to samo, zapalają się kontrolki a po 1-2 sekundy pali się bezpiecznik i wszystko gaśnie :( Sprawdzałem bezpiecznik przy przekaźniku rozrusznika(30A) i jest sprawny.
Tu zwracam się do was koledzy. Co mogło się zjarać ? Moduł zapłonowy? Regulator napięcia ? A może jeszcze coś innego ?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Uszkodzona instalacja elektryczna

Post autor: Kanc1erz »

To, że odpalałeś to od aku samochodowego nie ma żadnego znaczenia. Mogłeś równie dobrze podpiąć aku 12V 500Ah i też nic się nie stanie, takze wykluczyłbym tutaj działanie akumulatora. Ja obstawiam regulator napięcia, że padł. Natomiast wydaje mi się, że IG również padło z tego powodu.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
qhta
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2017, 00:35
Miejscowość: Rzeszów

Re: Uszkodzona instalacja elektryczna

Post autor: qhta »

Hmm a jak go sprawdzić?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Uszkodzona instalacja elektryczna

Post autor: Kanc1erz »

qhta pisze:Hmm a jak go sprawdzić?
Najprościej w innym motocyklu. Unikałbym wkładania innego modułu bez usunięcia usterki, no chyba, że są tanie na allegro, ale cen, szczerze, nie oglądałem.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ