Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: bober15 »

Witam, z reguły staram się zawsze samemu radzić z problemami dotyczącymi motocykli, ale zaczynam tracić cierpliwość więc zwracam się do was o pomoc.
Od początku motocykl dawał sygnały, które jasno dawały znać, że należy wymienić uszczelkę pod głowicą, np biały dym przy odpaleniu po dłuższym postoju np 2 dni. Tłumaczyłem to sobie zbierającą się parą w wydechu ponieważ jest jesień i wilgotne powietrze. Pewnego cudownego dnia podczas przejażdżki około 40km. podczas postoju na światłach (remont drogi) zgasiłem motocykl, miałem później duże problemy z odpaleniem go. Po powrocie do domu postanowiłem wyczyścić gaźniki(raz jeszcze po około 1,5kkm). zdjąłem kopułki od pływaków przeczyściłem preparatem do czyszczenia przepustnic wszystkie dysze w komorach i te od regulacji składu mieszanki wraz z kanałami podciśnienia. Następnie wszystko przedmuchałem sprężonym powietrzem tutaj przedmuchałem również wejścia służące do cyrkulacji wody w gaźnikach. Następnie wszystko złożyłem. Motocykl nie odpalił. Dostała się duża ilość benzyny do oleju, prawdopodobnie przez zbyt długie kręcenie silnikiem. Podczas dalszych prac wywnioskowałem , że należy wymienić uszczelkę pod głowicą ponieważ pompuje wodę do lewego cylindra. Po wymianie uszczelki i ponownym złożeniu silnika motocykl próbuje załapać, cylindry są lekko cieplejsze od reszty silnika, ale nie udaje się go uruchomić nawet przy pomocy samostartu. Po podaniu dawki paliwa bezpośrednio pod świecę nie zaobserwowałem różnicy. Może ktoś z was jest w stanie mi pomóc ?? Ja na razie jedyne na co wpadłem to uszkodzony czujnik położenia wału i w złym momencie jest podawana iska na cylindry.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: Corr »

Jak sam czyściłem gaźniki to w którymś z artykułów było wyraźne ostrzeżenie aby na złożonych gaźnikach nie używać sprężonego powietrza, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia membran(tutaj nie jestem 100% pewny czy to one miały się rzekomo niszczyć).
Skoro nawet samostart nie pomaga to nie wina gaźników, mierzyłeś kompresję? może nowa uszczelka nie jest szczelna. Głowicę dokręcałeś z odpowiednim momentem i kolejnością?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: lisek »

Rozrząd dobrze ustawiony?

A tak na marginesie: Planowałeś choć trochę głowicę? Dałeś ją do sprawdzenia szczelności?
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: bober15 »

rozrząd, kolejność dokręcania jak w książce serwisowej. moment z jakim dokręcałem 52 Nm. głowicę sam sprawdzałem, może to był mój błąd. teraz sobie przypomniałem, że po złożeniu gaźników motocykl pracował około pół minuty, ale zgasł i nie działał później. cylinder był zalany wodą. teraz sobie myślę, że podobne objawy miałem po parkingówce na lewą stronę, ale wtedy odpali po krótkim czasie.
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: lisek »

Objawy wskazują na przestawiony rozrząd. Sprawdzałeś czy aby na pewno jest w porządku?

Iskra jest? Świece jaki kolor mają?
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: bober15 »

iskra jest, gdy wał jest w pozycji c na wałki ssącym linia z napisem in jest równoległa do głowicy, a drugi wałek linia z ex jest równoległa. motocykl próbuje odpalić, cylindry mają lekko wyższą temperaturę niż reszta silnika. Nagrałem filmik jak to wygląda ] https://www.youtube.com/watch?v=IqUvFoQIlDE ewidentnie słychać jak próbuje załapać ale coś jej nie wychodzi :(
edit:
ciągle przychodzą mi nowe rzeczy do głowy przypomniałem sobie, że kawa mimo regulacji zaworów, dawki paliwa i synchro długo schodziła z obrotów. do pewnych obrotów schodziła w miarę spoko później był próg na którym zostawała kilka sekund żeby następnie znowu schodzić z obrotów. Wskazywałoby to na zbyt dużą ilość powietrza w mieszance, ale gdy zwiększałem dawkę paliwa moto po prostu strzelało w tłumik :(
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: Corr »

Szkoda, że mając głowicę luzem nie sprawdziłeś zaworów skoro chodził ubogo wcześniej. Patrząc na filmik to zostaje albo przestawiony rozrząd albo brak kompresji więc wypadałoby ją też zmierzyć.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: bober15 »

zalałem głowicę benzyną, nie przepuszczał jej więc stwierdziłem, że zawory są ok. Kompresję zmierzę tylko muszę pożyczyć od kogoś zegar. Na razie męczę się z gaźnikiem, postanowiłem ponownie odrobić pracę domową i jeden kanał jest zatkany- mam nadzieję, że to po prostu tego winą będzie :gryyy:
Po czyszczeniu gaźników, zmianie paliwa i dość długim kręceniu zaczął pracować :love: , na początku ospale później co raz lepiej, łapie dość ładnie. Jutro dokończę go składać, sprawdzę jak odpali na zimnym silniku i zdam relacje. Na razie dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc :)
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: lisek »

Corr pisze:Szkoda, że mając głowicę luzem nie sprawdziłeś zaworów skoro chodził ubogo wcześniej. Patrząc na filmik to zostaje albo przestawiony rozrząd albo brak kompresji więc wypadałoby ją też zmierzyć.
I jak głowica była na wierzchu można było ją delikatnie "liznąć" (splanować). Uchroniłoby to przed kolejnymi przedmuchami.
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Nie odpala po wymianie uszczelki głowicy i regulacjach.

Post autor: bober15 »

wiem, skąpy płaci dwa razy, Jak jeszcze raz będzie taka sytuacja to oddam głowicę i cylindry
ODPOWIEDZ