Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Corr »

Czy sprawdzałeś czy nie ma benzyny w airboxie jak Ci pisał Dzióbek? możliwe, że to stamtąd dochodzi jej zapach. Sprawdź też czy nie dostała się do oleju(czy nie podwyższył się jego poziom, powąchaj czy nie zalatuje benzyną przez korek do wlewania w deklu od silnika) bo możesz wykończyć silnik jeżdżąc na rozrzedzonym benzyną oleju.

No i obsługa kranika:
- PRI używasz tylko na chwilę by zalać komory w gaźnikach np. gdy wyjeździsz całą benzynę, przed przełączeniem na rezerwę albo przed pierwszym odpaleniem po zimie jeżeli spuszczałeś paliwo na zimę z gaźników
- ON na tej pozycji jeździsz zazwyczaj
- RES gdy skończy się benzyna na ON i kierujesz się w najbliższym czasie na stację chyba, że chcesz poćwiczyć kondychę to jeździsz do końca, potem pchasz ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Karcze_ »

Wielkie dzięki za opisanie jak działa kranik ;)
A co do airboxa to była benzyna i to aż 120 ml :eek:
Od wczoraj mam ustawione na RES i jest wszystko okej, pali tak jak zawsze. Ale jeszcze jedno pytanie, bo wcześniej też stała na PRI i nie było tak, czyli coś jest do wymiany czy po porostu używać tej funkcji zgodnie z jego przeznaczeniem.
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Dzióbek »

1. Używać PRI zgodnie z przeznaczeniem
2. Przy zimowym serwisie wymienić zaworki iglicowe i ustawić gaźniki (poziom paliwa, skład mieszniki, synchronizacja)

Sprawdź też czy kranik nie przepuszcza paliwa.
Z kranika do gaźników idą dwa przewody, jeden to podciśnienie, drugi (ten na dole kranika) paliwowy. Jeżeli na ON, lub RES zdejmiesz przewód paliwowy z kranika to wyleci trochę paliwa (tyle co w wężyku) i po kilku sekundach powinno przestać. Jeżeli leci cały czas do kranik jest niesprawny.

PS. Koledzy, którzy pisali wyżej, że jeździli na PRI i było OK mieli poprostu sporo szczęścia, bo zaworki w gaźnikach trzymały prawidłowo. Ale z biegiem czasu (po kilku latach) zaworki zużywają się i później wylewasz 5 litrów miszanki olejowo-paliwowej z silnika i benzynę z airboxa...
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Pytania wszelkie

Post autor: kondziu4 »

Miałem to samo, brak kranika, jeździłem na krótko... Któregoś dnia syf wszedł pod zaworek, problemy z paleniem się zaczęły. W airboxie paliwo, ładnie zleciało do silnika i no z 5-6l miałem mieszanki :)) Wniosek taki, że kranik i zaworki to rzecz święta, druga sprawa to przeróbka odmy i wyprowadzenie wężyka jakiegoś wskaźnikowego z airboxu.
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bober15 »

Złote słowa Kondziu tylko trochę za późno też to już przerobiłem w pomarańczy :( w końcu wstawiłem kranik od skuterka :) a w międzyczasie szukam czegoś odpowiedniego w cenie, która mnie satysfakcjonuje
Awatar użytkownika
Karcze_
Motorowerzysta
Posty: 56
Rejestracja: 27 maja 2013, 12:17
Imię: Karcześ
Miejscowość: Ostrołęka
Plecak: Adidas
Garnek: Ls2 351.1 Naxa F6

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Karcze_ »

Dzióbek sprawdziłem tak jak mówiłeś jest okej, ani na RES ani na ON nic nie leci no tylko tyle co z wężyka, ale dziś byłem sprawdzić stan oleju, przybywa niewiele, aczkolwiek przybywa. Kranik sprawdzałem jest okej, więc mogą być wysłużone te zaworki co mówiłeś ?
http://bikepics.com/members/karcze/02er5/
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Alaila »

Jeśli kranik nie puszcza to na bank puszczają zaworki, takie małe gó**enka a potrafią narobić bałaganu... Mi jak puściły to zalało silnik i gaźniki...
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Dzióbek »

@ Karcze_ - wymień zaworki i zrób serwis gaźniĸów jak pisałem wcześniej (poziom paliwa, skłąd mieszanki, synchro).
Koszt niewielki, bo znając życie, to pewnie zaworki są od nowości - zazwyczaj dopóki nic się nie dzieje, to nikt nie wymienia :?
Koszt zaworków to ok.20zł za sztukę (potrzebne są dwa) i kilka godzin na rozkręcenie i skręcenie moto w całość.
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Alaila »

Dzióbek pisze:Koszt zaworków to ok.20zł za sztukę (potrzebne są dwa)
Ja kupiłam oba za 20zł, fakt może nie oryginalne, ale dobre zamienniki. w wyglądzie różnicy nie było i póki co nie nawalają
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Pytania wszelkie

Post autor: jotto »

Ja kupowalem w serwisie Kawasaki 17zl/szt. Oryginalne.
Obrazek
ODPOWIEDZ