Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Pedro92 »

W sumie to nie wiem, czy się włącza ;p Jak na razie zrobiłem tylko kilkadziesiąt kilometrów, i właśnie po najdłuższej teoretycznie trasie nic nie ciekło, a po 2km na stacje diagnostyczna i o dziwo dopiero po badaniu kiedy wróciłem na parking zaczęło kapać (wcześniej nic się nie działo) :o Może w mieście do którego jadę ktoś by się podjął, ew postaram się przed wyjazdem.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Miłosz »

W moim przypadku, 3 min po mieście, jak było mało płynu włączał się i ciekło mocno. Przegazuj moto kilka min, nawet na postoju. Zobacz czy przypadkiem nie zaczyna cieknąć gdy włącza się wentylator - to by wyjaśniało dlaczego po trasie nie ciekło (silnik ERki choć chłodzony cieczą w dużej mierze chłodzi się także powietrzem).
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Pedro92 »

To znaczy, że powinno kapać, jak załącza się wentylator? Dolewkę zrobić do zbiornika wyrównawczego? Muszę zdemontować bak? A co z wężykami itp? Zalałem bak do pełna żeby było śmieszniej i raz, że trochę szkoda jak miałoby coś uciec, a dwa, że trochę to będzie ważyło i nie wiem, czy uda się to bezpiecznie zdjąć nic nie urywając itp.. Oddam chyba w ręce mechanika, ale nie wiem, czy do wtorku zrobi, takie zabiegi regeneracyjne są pracochłonne? Zaraz zadzwonię i się zapytam co i jak, także Gdynia będzie pod tym względem zbadana.
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Pytania wszelkie

Post autor: LucasCNC »

Może to powietrze? Tzn, układ zapowietrzony, ale jeśli obroty nie falują to chyba ma marginalne znaczenie.
Tak, to było powietrze. Ale uniosłem bak, odkręciłem wlew, dolałem trochę płynu, zapaliłem silnik, aby układ się odpowietrzył i teraz jest gites malina :P
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Miłosz »

Pedro. Tak jak napisał kolega wyżej - zdjąć bak, możesz przez zbiorniczek pod siedzeniem próbować, nie zaszkodzi, ale różnie z efektem (nie dolejesz tyle ile pod bakiem chyba). Nie powinno kapać niezależnie czy wentylator chodzi czy nie. Przykład z wentylatorem był po to żebyś łatwiej pokapował się kiedy leci, a kiedy nie (pisałeś, że czasem tak, a czasem nie). Regeneracja w moim przypadku zajęła dobę, ale ile czasu poświęcił fachura nie wiem.
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Pedro92 »

Znaczy... Wiem o co Ci chodzi, trochę też czytałem to raczej takie upewnienie, może bez sensu... Ale źle się czuję, bo niedawno kupiłem, a już sporo w nim muszę grzebać. Jeszcze się z nim nie oswoiłem i wszystko wydaje się skomplikowane-bo nowe :) Podjadę jutro gdzieś na warsztat i pogadam z kim trzeba o konkretach. Na Hutniczej (zajmują się tam spawaniem aluminium, plastików, chłodnicami itp. w zasadzie różne maszyny od wózków widłowych po autobusy) koleś zrobił mi 5cio minutowy wywód przez telefon co i jak z chłodnicami od autobusów samochodów, że starają się nie regenerować tylko jakieś zamienniki jakieś coś, że nie chcą lutować czy inaczej łatać... Masakra, zapytałem tylko, czy drobny wyciek naprawia, a ten nawijał mi makaron na uszy. Ostatecznie zrozumiałem, że mam poszukać kogoś kto się podejmie naprawy, bo u nich nie naprawie, tylko zamiennik mogą załatwić i wstawić :omg: Ciężki temat, jutro wolne, to postaram się załatwić.
Jeszcze jedno pytanie, czy jak to gość z tej firmy powiedział, może mi chłodnice rozwalić w taki sposób, że unieruchomi mnie to gdzieś w trasie? To kapie raczej w ilościach znikomych, powiedzmy przez minute po zatrzymaniu się (nie wiem, jak w czasie jazdy-postaram się zaobserwować) i to w tempie kropla na dwie sekundy, powoli ustając.
Awatar użytkownika
BertasCK
Rowerzysta
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2013, 23:07
Imię: Adam
Miejscowość: Kielce
Garnek: Shoei Relic XR-1000
Numer GG: 7036532
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: BertasCK »

Witam, jako że od 3 dni jestem posiadaczem Kawy, zwracam się do was z pytaniem jako nowicjusz;)
http://img560.imageshack.us/img560/246/3167086079.jpg
Czy zakreślony na zdjęciu element to zamek siedzenia do er-5 przed liftingiem?
Mam egzemplarz z 2000roku i nie wiem czy czegoś takiego powinienem poszukiwać. Przy okazji jeżeli ktoś takowy ma na sprzedaż to proszę o PW.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Corr »

Tak, to jest zamek od siedzenia.

Jeżeli twój obecny się zacina to spróbuj go reanimować kąpielą w nafcie i potem jakiś smar zalać do środka bo to w miarę dobrze działa i jest jeden klucz do wszystkiego.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
BertasCK
Rowerzysta
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2013, 23:07
Imię: Adam
Miejscowość: Kielce
Garnek: Shoei Relic XR-1000
Numer GG: 7036532
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: BertasCK »

Dziękuje za pomoc, niestety zamka nie mam w ogóle :dol:
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

A ja mam jeszcze jedno pytanko. Ma ktoś pomysł co zrobić z wyblakłymi oznacznikami świateł, kierunków, zapłonu itp na przełącznikach? Tylko wymiania całych przełączników wchodzi w grę?
ODPOWIEDZ