Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

sHaky
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 11 lip 2012, 22:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wejherowo
Garnek: Shark S900cFINKS WKY

Re: Pytania wszelkie

Post autor: sHaky »

Tak sobie myślę skąd wiecie kiedy wam się paliwo skończy? (w maszynach gdzie nie ma wskaźnika paliwa)
S.omething
Y.ou
S.houldn't
T.rust
E.ver
M.an
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Pytania wszelkie

Post autor: czaro85 »

Zaczyna się dusić i gasnąć wtedy przerzucasz na rezerwę i już wiesz że musisz odwiedzić stację paliw.
Ja mam tak że jak przechylam się w zakręcie to moto nagle zaczyna przygasać jak się prostuje to znowu łapie, wtedy wiem że niedługo będę musiał przerzucić na rezerwę.
Jeżeli chodzi o wskaźnik paliwa to niby mam ale wskazówka leży na czerwonym długo przed prawdziwym brakiem paliwa.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

Ja mam pytanie o zegary, a raczej o ich zamianke. Ma ktoś może pomysł na uzyskanie jak najmniejszych rozmiarowo zegarów ale żeby był i wskaźnik prędkości i obrotomierz i wskaźniki kierunków itp? Przeglądałem allegro i ceny mnie po prostu rozwalają (części nowych oczywiście). Planuję założyć podwójny reflektor w bliższej lub dalszej przyszłości i szybkę a la buell co obniży mi cały przód i wielkie zegary er-5 raczej się pod nią nie zmieszczą. Zastanawiałem się nad kupnem użwanych zestawów ale nie kawasaki.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2013, 09:01 przez bellic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

Proponowałbym zainteresować się licznikiem Acewell. Mały i posiada na ekranie wszelkie informacje :)

Co do zegarów z innych marek, to na 99% nie będzie pasować kostka w lampie.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 18:37 przez DeFi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Judikam
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 27 maja 2012, 14:02
Imię: Kamil
Miejscowość: Czestochowa
Garnek: LS 2

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Judikam »

Trzeba wziasc jeszcze pod uwage to ze Predkosciomierz jest na linke a obrotomierz jest elektrycznnie sterowany.
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Pytania wszelkie

Post autor: radziorek15 »

Acewell + Linka acewell S-10 pasują do er-5, zapraszam do mojego tematy w dziale nasze er-ki, oraz na PW wszystko objaśnię i pomogę, montaż jest dziecinnie prosty.
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Pytania wszelkie

Post autor: LucasCNC »

Dzisiaj pośmigałem trochę i gdy zgasiłem silnik, trochę płynu chłodniczego wylało się wężykiem od zbiorniczka wyrównawczego na ziemię (płyn pod wpływem temperatury zwiększył swoją objętość i nadmiar przepłynął do zbiorniczka wyrównawczego, który się przepełnił) i jest to normalne, ale czy normalny jest niski stan płynu chłodniczego w tej bańce z filterkiem wychodzącej z gaźników? Obecnie w bańce widać około 1/4 poziomu (zwykle jest pełna).?
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Miłosz »

Może to powietrze? Tzn, układ zapowietrzony, ale jeśli obroty nie falują to chyba ma marginalne znaczenie.
Pedro92
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 18 mar 2013, 01:34
Imię: Piotr
Miejscowość: Gdynia/Pisz
Garnek: SHARK S600
Telefon: 517766502

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Pedro92 »

Gdzie w 3mieście mógłbym oddać chłodnice do 'naprawy'? Cieknie tak jak tuhttp://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic. ... a&start=10 ktoś opisał, identycznie... Ale co ciekawe, nie zawsze :eek:
Ew. można samemu to jakoś zrobić, czy nie warto się bawić?
Czy jazda jest szkodliwa w tym przypadku? Mam już zaplanowaną trasę 300km... Wolne w pracy już załatwione itp ;/
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Miłosz »

Pewnie cieknie w zależności od stopnia nagrzania silnika? Wentylator się włącza po zagrzaniu mocnym silnika? Możesz próbować jak opisywał Keteiz dalej w linku, ale jeśli płynu ubywa znacząco (kontroluj, dolej do pełna) i chcesz gdzieś dłużej latać to ja bym chyba oddał do regeneracji.

3 lata temu załatwiłem swoją karcherem na myjni, po regeneracji w zakładzie naprawy chłodnic samochodowych i przemysłowych (lepiej czasem w takie miejsce niż do mechanika) zrobili ją tak, że myślałem - nówkę wstawili ;) Fakt, 200 pln wtedy z wymianą płynu i zniżką, bo jak przyszedł właściciel (przy kasie babka wołała 300),powiedział, że jak dla motocyklisty 200 - jeśli rachunku nie chcę ;)

W Gdańsku niestety nie mam pojęcia. Popytaj taksówkarzy albo pracowników myjni samochodowych gdzie są takie zakłady. Ci pierwsi często mają problemy, a Ci drudzy sporadycznie komuś chłodnicę rozwalą ;)
ODPOWIEDZ