Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Pinio »

Jak wykonam synchro to oczywiście się pochwalę w odpowiednim temacie:) Wakuometr jak pisałem wyżej już gotowy. :ugeek:
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Damiano »

no jak wszyscy robią zakupy to ja tez ;p stelaż i kuferek do swojej Suzy zakupiłem, plus nowa opona na przód ;p
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: czaro85 »

No dla mnie to już koniec sezonu pogoda piękna ale czasu brak siedzę od świtu do zmierzchu w pracy a weekendy pozajmowane aż do świąt :(
Więc w Niedzielę ( tak wiem święto ale jak brak czasu to co człowiek poradzi):
- umyłem moto ( tyle drobnych elementów że 1 godzina z życia mi na to poszła :p )
- wytarłem do sucha potem politura samochodowa i wosk na elementy lakierowane
- przesmarowałem co się dało od linek po łańcuch

Jeżeli znajdę chwilę czasu to spróbuję wyczyści gaźniki i zrobić synchro.

A i muszę jakiś pokrowiec wydumać na moto taki antykorozyjny, może jakieś prześcieradło się znajdzie :p
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Judikam
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 27 maja 2012, 14:02
Imię: Kamil
Miejscowość: Czestochowa
Garnek: LS 2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Judikam »

Ja dzisiaj zrobilem regulacje zaworow i obowiazkowa wymiane plynu chlodniczeo. Mam nakrecone 12tys km i tylko na pierwszym cylindrze na wydechu musialem wyregulowac bo lekko go zacislo. Widac ze jeszcze nigdy nikt tego nie ruszal.
Teraz motorek pod kolderke i byle by do wiosny :love:
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Alaila »

No cóż. Moto miał być juz dawno poskręcany, ale albo ja nie miałam czasu albo mój chłopak (jako że moto stoi u niego w pracy, sama nie mogłam robić).

Dziś w końcu udało się poskręcać do końca. Bak założyłam i podpięłam sama (co jest dla mnie sporym osiągnięciem xD). W ogóle to okazało się, że jak w grudniu ściągałam bak z tatą by wymienić świece, to podłaczyliśmy w baku przewód od rezerwy do ON i odwrotnie. Zatem cały rok jeździłam na rezerwie, a gdy przełączałam na res, jak mi się wydawało, to w rzeczywistościdawałam na On. Aż dziwne że mi nie gasł xD

Zalałam płyn chłodniczy. Poprzednio było więcej wody niż płynu.
Zalałam olej silnikowy i paliwo.

Kręcić za dużo nie trzeba było. Odpaliła po 4 sekundach (tak liczyłam, czy aby jest wszystko ok). Bardzo długo się grzała, na początku chodziła bardzo nierówno, gasła nawet... Z wydechu leciało nieco białego dymu. Potem było lepiej, ale... niestety... moja mała nie wydaje już tak przyjemnych dźwięków :( Chyba gaźniki będą musiały iśc do regulacji. Sądziłam, że obejdzie się bez tego...

No i jeszcze kranik przecieka gdy jest na RES. Był rozkręcany, czyszczony. Wymieniłam o-ring. Wszystko skręcone dobrze i mocno. Ale cieknie... Krople pojawiają się co kilka sekund (mniej niż 10 s.) :( Wiem, że to nie dział do pytań, ale jesli ktoś ma jakąś radę bądź kranik na zbyciu to prosze o info na PRV. Będę wdzięczna.
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: LucasCNC »

Dzisiaj malowanie dekla alternatora. W końcu nie razi w oczy. Pozostała jeszcze regulacja zaworów oraz sprawdzenie napinacza rozrządu. No i oczywiście oczekiwanie na wiosnę :D.

EDIT:
Dzisiaj jeszcze pomalowałem osłonę chłodnicy oraz te czarne boki chłodnicy. Pomału Kawa robi się coraz piękniejsza :P.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Corr »

W końcu po ponad tygodniu dłubania udało się :D , zrobione:
- w końcu szczelna(na razie po 30 km :shock: ) pokrywa zaworów, jedynie 3 podejścia... za pierwszym za dużo silikonu dałem, za drugim wessało kawałek do środka :shock: , jak na razie teraz jest ok :lol:
- wymieniłem oringi na króćcach od tego czegoś(termostat?) siedzącego w głowicy, po drodze do pokrywy zaworów:D, co ciekawe jak dałem zalecane 13x2,5 to ciekło i kopciła na biało :? dlatego dałem tak jak było wcześniej w jednym 13x2,5, w drugim 13x3...
- rozebrałem, wyczyściłem i zsynchronizowałem gaźniki, tutaj też była walka, bo już działały więc wypaliłem paliwo z komór pływaków żeby nie zalegało ale zauważyłem, że musze znowu robić uszczelke pokrywy( to było po drugim razie:D), więc chciałem potem go uruchomić żeby sprawdzić pokrywę ale zaczęło się lać ciurkiem paliw do airboxa(kranik na pri) więc zdjąłem gaźniki obejrzałem jeden pływak i stwierdziłem, że wszystko ok(miałem szczęście i akurat ten był zawieszony?) i zmontowałem z powrotem, na razie jest ok, nic nie zalewa na pri. Nie wiem co było przyczyną zawieszenia pływaka/ów czy opróżnienie gaźników z benzyny może to spowodować?
Co więcej okazało się, że zamiast seryjnych dysz 102 mam 105, to tłumaczy śruby od mieszanki wykręcone o 3 obroty zamiast 1,5 z serwisówki :lol: pływaki ustawione książkowo na 17 mm
- pare razy płukałem układ chłodzenia, filterek na wężu był w zasadzie całkowicie zapchany :shock: (jak robiłem zawory na początku sezonu jeszcze o nim nie wiedziałem:D), i tak musiałem zdjąć zadupek więc zdemontowałem i wypłukałem zbiornik wyrównawczy(było tam pełno syfu i piachu.
- skleiłem mocowanie tylnej lamy, czubek był odłamany więc dorobiłem stelażo- płytkę i jest na klej i nity :twisted:
- jako, że zalałem trochę silnik to sprawdziłem czy w oleju nie ma za dużo benzyny ale po zapachu jest w miarę ok, opary próbki oleju nie chciały się zapalić :twisted: i na kawałku ręcznika papierowego po zrobieniu kropli nie widać śladów benzyny, zauważyłem od razu, że leje więc mam nadzieje, że do silnika nie dostało się jej zbyt wiele. To i tak na teraz i testy pokrywowo- gaźnikowe bo przed sezonem zmienię olej i filtr
- poprawienie za bardzo wysuniętego ciężarka(akcesoryjna kiera i ciężarki na gumki)

Nie życzę najgorszemu wrogowi męczenia się z gaźnikami i gównianymi śrubkami od Kawasaki czy trzykrotnego skubania silikonu z bloku silnika :lol:

Ale w końcu pozbyłem się falowania na jałowych obrotach no i silnik brzmi "zdrowiej" i jakby zaczął się lepiej wkręcać bo przedtem miał chwilę zawahania ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
kondziuuu84
Motocyklista
Posty: 165
Rejestracja: 01 lip 2012, 12:47
Imię: Konrad
Miejscowość: Oława
Plecak: Brak
Garnek: Nitro 922F

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: kondziuuu84 »

A ja na ten moment wywalczyłem co nieco z ubezpieczalni i jestem na etapie zakupów i rozbierania mojej Kawusi a przez zimę będzie gruntowny remont także mam nadzieję że na wiosnę będzie robić naprawdę mocne wrażenie. A oto jak wygląda teraz:
http://imageshack.us/photo/my-images/10/s8000635e.jpg/
Awatar użytkownika
LucasCNC
Motocyklista
Posty: 142
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:17
Imię: Łukasz
Miejscowość: Głogów Małopolski
Garnek: HJC CS-14

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: LucasCNC »

Sprawdzenie napinacza łańcuszka rozrządu - 5 ząbek :).
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Corr »

Moto umyte i schowane na zime(tym razem już ostatecznie:D).

Myślałem, że urwała się linka ssania ale musiała przymarznąć do pancerza po myciu bo jak postał trochę w ciepłej piwnicy to znowu zaczęła działać :love:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
ODPOWIEDZ