Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Ptaku
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:24
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Ptaku »

Po kupnie er5, standardowo wymiana oleju i filtrów oraz ostatnio odmamowałem wydech :D
Przed:

Obrazek

Po:

Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Manonfire »

Wymieniłem zesztywniałe amortyzatory na YSS Bravo Twin. Już nie muszę robić obniżki siedzenia, bo dzięki nowym amorom nie dość, że mam całe stopy na ziemi, to komfort jazdy +10. Polecam z całą odpowiedzialnością, choć wydaje mi się, że są one raczej dla osób w kategorii wagowej co najwyżej średniej, ale nie sprawdzałem wszystkich nastaw springów bo mi się tak cudownie jeździ na najlżejszych nastawach, aż odczuwam wręcz masaż pośladków. Tak czy owak cudo. I cena - ok 530 zyli za parę. Moje są z maja 2015, jeszcze ciepłe z inii produkcyjnej. Aż czasem chce mi się wypłacić sobie blachę na czoło albo karczycho z pytaniem "I czekałeś na to aż rok, przygłupie?" Teraz to tylko :love: , choć lewa laga się poci i przy mocniejszym hamowaniu raz, że przednia guma wężykuje, a dwa zawiecha potrafi dobić do półki (to mi przeszkadza najbardziej, bo to myszkowanie ma swój urok, zanim się nie wyglebię), ale to już przy tzw awaryjnym. Przy okazji kilka pytań, bo muszę zrobić przód:

1) zmieniać w lagach springi na progresywne?
2) nalać oleju 10w czy zaryzykować 15? Nie chcę mieś zawieszenia torowego, ale nawet dla moich 50 kg wagi przód wydaje mi się zbyt miękki
3) skonsultować się z mechaniorem, to którego mam duże zaufanie jak to już rozbierze (osobiście optuję za nr 3).

Obrazek

Pozdrawiam

Paweł
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: czaro85 »

Ja przy okazji wymiany uszczelniaczy lag wlałem 15w i moim zdaniem jest dużo lepiej, ważę około 70 kg i dla mnie za bardzo nurkował przy hamowaniu.
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

No w końcu udało się wymienić oponę ;)
Obrazek
Była Sport Demonka 130/70 i jest Sport Demonka 130/70.
Do końca roku będzie musiała zostać wymieniona także przednia.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Manonfire
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 23 lut 2014, 13:17
Imię: Paweł
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N86

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Manonfire »

czaro85 pisze:Ja przy okazji wymiany uszczelniaczy lag wlałem 15w i moim zdaniem jest dużo lepiej, ważę około 70 kg i dla mnie za bardzo nurkował przy hamowaniu.
Nie miałeś jakichś problemów z przedwczesnym zużyciem oleju, uszczelniaczy czy innych nieprzyjemnych zjawisk? Bo jeśli wszystko było ok, to zaryzykuję, bo po wymianie tarczy, klocków i założeniu przewodu w oplocie moto zaczęło hamować i póła dobija.

Dzięki za radę i pozdrawiam
WSK 125 -> MZ ETZ 150 -> MZ ETZ 250 (gleba) -> 22 lata przerwy w motożyciorysie-> Skuterek Zipp -> Kawasaki ER-5
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: czaro85 »

Wymianę wykonałem jakieś 2000 km i na razie nic nie zauważyłem. Myślę jednak że to za mały przebieg żeby coś wyszło. Są na forum osoby które jeździły dłużej i było dobrze.
Oczywiście istnieje możliwość że przy jeździe w gorący dzień po nierównym terenie olej w lagach może się "zagotować".
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

czaro85 pisze:Wymianę wykonałem jakieś 2000 km i na razie nic nie zauważyłem. Myślę jednak że to za mały przebieg żeby coś wyszło. Są na forum osoby które jeździły dłużej i było dobrze.
Oczywiście istnieje możliwość że przy jeździe w gorący dzień po nierównym terenie olej w lagach może się "zagotować".
15W raczej ciężko do tego stanu doprowadzić, 20W już znacznie łatwiej zagotować. Szczególnie jeżdżąc bardziej "sportowo" po winklach itp.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
karol133
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2014, 18:50
Imię: Karol
Miejscowość: Ropczyce/Dębica
Garnek: LS2

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: karol133 »

Witam :)
Troszkę poszperałem w mojej Białej ostatnio z przymusu i nie tylko. Z przymusu musiałem wymienić akumulator, który całkowicie wysiadł, a dzisiaj nawet nie wyjechałem z garażu ponieważ praktycznie cały bak wylał mi się w garażu z powodu popękania jednego z przewodu paliwowego... Oprócz "musów", po roku poszukiwań zamontowałem gumki do plastików bocznych, wymieniłem dźwignię zmiany biegów na oryginalną oraz zamontowałem brakujący plastik, który zgubiłem w lewej manetce. Na dniach będę czyścił zaśniedziałe świece (lub je wymienię), czeka mnie wymiana przedniej opony, która zaczyna pękać oraz wymiana oleju w przednich lagach, aby przy hamowaniu motocykl "nie pływał".
Kawasaki ER5 "Biała" :) > Yamaha FZ6
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: Kanc1erz »

karol133 pisze:Witam :)
Troszkę poszperałem w mojej Białej ostatnio z przymusu i nie tylko. Z przymusu musiałem wymienić akumulator, który całkowicie wysiadł, a dzisiaj nawet nie wyjechałem z garażu ponieważ praktycznie cały bak wylał mi się w garażu z powodu popękania jednego z przewodu paliwowego... Oprócz "musów", po roku poszukiwań zamontowałem gumki do plastików bocznych, wymieniłem dźwignię zmiany biegów na oryginalną oraz zamontowałem brakujący plastik, który zgubiłem w lewej manetce. Na dniach będę czyścił zaśniedziałe świece (lub je wymienię), czeka mnie wymiana przedniej opony, która zaczyna pękać oraz wymiana oleju w przednich lagach, aby przy hamowaniu motocykl "nie pływał".
Skąd dorwałeś te gumki na owiewki?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Co w ostatnim czasie zrobiles dla swojego motoru

Post autor: jotto »

W ASO są na pewno.
Obrazek
ODPOWIEDZ