Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

Sory że Was zamęczam ponownie ale mam dalej ten sam problem. Wydaje mi się że cały czas moje moto dość mocno szarpie przy odpuszczaniu gazu i przy zmianach biegów. Przejechałem się ostatnio motorem znajomego (Honda nx650 dominator) i też to występowało ale tylko przy dodaniu gazu a przy odpuszczeniu nie. Zmieniłem zabierak gumowy w tylnym kole i dalej tak samo jest. Macie jakikolwiek pomysł co może być nie tak? Może jakaś regulacja manetki gazu albo czegoś innego?

Dzięki z góry i pozdrawiam
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

ale w jakim zakresie obrotów szarpie ? na całej długości czy jedynie przy niskich ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

Wydaje mi się że w całym zakresie obrotów. Jeszcze sprawdzę dzisiaj na pewno.

EDIT

W pełnym zakresie obrotów. Co prawda na wyższych biegach delikatnie mniej ale również.

EDIT2

Oglądałem dzisiaj tv i było coś o "kaszleniu" moto z powodu luzu na manetce. Możliwe że z tym mam problem??
Awatar użytkownika
bartold
Motocyklista
Posty: 129
Rejestracja: 07 maja 2011, 16:43
Imię: Bartek
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Muchy i narzedzia :D
Garnek: HJC CS-R1 Faery
Numer GG: 31414190
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bartold »

Ja dziś dolałem oleju w moim i zaobserwowałem dziwną rzecz. Stan początkowy wynosił 1/4 'okienka' końcowy 3/4 lub nawet trochę więcej, w każdym razie było to ok 200ml. Silnik zaczął się obrażać, schodził poniżej 1000obrotów i nie chciał ich utrzymać. Potem dostał trochę w tyłek na trasie i się uspokoił. Zobaczę jutro jak odpali na zimnym silniku :) Miał ktoś tak może?

-- 20 Maj 2011, 08:35 --

Patrzcie na to: http://cgi.ebay.pl/Wilbers-Federbeine-6 ... 5addcd63c1
Żeby tylko trochę tańsze były... ;)
Bartek
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

maciekix pisze:Ja wymieniałem, raczej banał poza wciśnięciem beczki(końcówka linki) w klamkę sprzęgła, z tym możesz mieć problem
Wymieniałem dzisiaj klamki sprzęgła i hamulca i nie miałem żadnych problemów z wciśnięciem beczki. I tak się zastanawiać zacząłem czy nie jest za luźno bo pamiętałem w.w. post?
Awatar użytkownika
prodrewno
Motorowerzysta
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:24
Imię: Grzesiek
Miejscowość: Gdynia
Garnek: Nolan N85 classic
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: prodrewno »

jest ok na bank, nic nie wyskoczy nie martw się
bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bellic »

A nawet nie chodziło mi o to czy wyskoczy ale jestem ciekawy czy może to powodować moje niekończące się problemy z szarpaniem przy odejmowaniu gazu?
Awatar użytkownika
bartold
Motocyklista
Posty: 129
Rejestracja: 07 maja 2011, 16:43
Imię: Bartek
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Muchy i narzedzia :D
Garnek: HJC CS-R1 Faery
Numer GG: 31414190
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: bartold »

Może masz za wysokie obroty w stosunku do danego biegu? Niby nie mamy dużo mocy do dyspozycji, ale nawet u nas to się czuje. Np. Jedziesz na 2ce, 10tys obr i nagle zamiast zmienić bieg i dodać gazu to tylko odejmujesz- szarpnie. Może o to chodzi?
Bartek
Awatar użytkownika
demon250891
Motorowerzysta
Posty: 73
Rejestracja: 08 maja 2011, 12:08
Imię: Adrian
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Garnek: S650 Shark
Numer GG: 388784

Re: Pytania wszelkie

Post autor: demon250891 »

Może masz nierówno wyciągnięty łańcuch.
maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: Pytania wszelkie

Post autor: maciekix »

Nie uwierzycie co mi się dzisiaj przytrafiło, dzisiaj pierwszy raz wsiadłem na moto(wcześniej go odpicowywałem na sezon), nadarzyła się okazja ponieważ byłem w swoim rodzinnym mieście, mówię sobie a pojadę motorkiem do kraka. Jak pomyślałem tak zrobiłem, zatankowałem 98 żeby nie było, pierwsza jazda jest przecież ważna,hehe i w drogę, pogoda świetna, widoczki jeszcze lepsze;-)skrócę- po prostu zajebi..cie;-) dojechałem, zsiadam z moto a tam mi lampa wisi, wykręciły mi się śruby na wybojach, podjechałem do dziewczyny, wziąłem od niej taśmę i owinąłem żeby tylko dojechać do domu, i tu moje pytanie-śruby wpadły do lampy czy wypadły na drogę, niech ktoś powie bo nawet teraz nie mam czym rozkręcić lampy(wszystkie moje narzędzia zostały w domu;-)
ODPOWIEDZ